VI Powiatowe Forum Organizacji Pozarządowych za nami

W dniu 8 września 2017r. tradycyjnie w Dworze z Drogini na terenie Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec odbyło się kolejne Powiatowe Forum Organizacji Pozarządowych.

VI Powiatowe Forum Organizacji Pozarządowych za nami

Spotkanie poprowadzili Wicestarosta Krzysztof Kasperek Przewodniczący Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego kadencji 2017-2020 oraz Radosław Bąk pełniący funkcję Wiceprzewodniczącego.

Głównym punktem Forum było wręczenie Medali BONUM FACERE - „Czynić dobro” Nagroda Starosty Chrzanowskiego dla osoby zasłużonej w budowie społeczeństwa obywatelskiego powiatu chrzanowskiego, które otrzymali:

1.       Janina Radko
  2.       Halina Sędzielarz
  3.       Janina Łyko
  4.       Zofia Górecka
  5.       Bogusław Zakordoniec
  6.       Ryszard Sobieraj

Podczas tegorocznego wydarzenia gościliśmy przedstawicieli Małopolskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego: Panią Marię Siudę – Radną Sejmiku Województwa Małopolskiego i Członka Małopolskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz Pana Bartłomieja Kasperczyka – Współprzewodniczącego Małopolskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Pani Maria przybliżyła temat Federacji Małopolska Samorządowa natomiast Pan Bartłomiej zaprezentował funkcjonowanie Małopolskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Powiatowe Forum Organizacji Pozarządowych jest miejscem corocznego spotkania dwóch sektorów: pozarządowego i publicznego, stwarzającym przestrzeń do dyskusji oraz do skorzystania z wiedzy i doświadczenia zaproszonych gości.

Jest również okazją to zaprezentowania swojej działalności szerszemu gremium. W tym roku swoją działalność zaprezentowały:

1. Fundacja na Rzecz Szpitala Powiatowego w Chrzanowie – laureat tegorocznej nagrody Optimo Modo

2. Teatr Ludowy Tradycja Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Ludowej Gminy Alwernia – wyróżnienie w tegorocznej edycji nagrody Optimo Modo

3. Fundacja Barka – wyróżnienie w tegorocznej edycji nagrody Optimo Modo

4. Stowarzyszenie Przyjaciele Staszica

5. Fundacja im. Brata Alberta – Warsztat Terapii Zajęciowej w Libiążu -  laureat zeszłorocznej nagrody Optimo Modo

Wszystkim przybyłym na spotkanie serdecznie dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy.