W Mętkowie uczczą pamięć górników walczących o wolną Polskę

Przed nami dwudniowy Festiwal Niepodległościowy z okazji stulecia odzyskania Niepodległości przez Polskę pod hasłem "Górnicy o Wolną Polskę". Wydarzenie odbędzie się 15 i 16 września pod honorowym patronatem Starosty Chrzanowskiego.

W Mętkowie uczczą pamięć górników walczących o wolną Polskę

Festiwal rozpocznie się 15 września o godz. 10 rodzinnym rajdem rowerowym, "Ku wolności" o Puchar Wójta Gminy Babice. O godzinie 18 w Kaplicy przy kościele w Mętkowie odbędzie się wernisaż wystawy "Górnicy o Niepodległą. Strajki w kopalniach po ogłoszeniu stany wojennego". Po nim zaplanowano koncert pieśni patriotycznych w kościele parafialnym.

W drugim dniu imprezy uczestnicy wezmą udział m.in. w Pikniku Niepodległościowym.