Zapraszamy na otwarcie Ośrodka Rekreacyjnego "Chechło"

27 kwietnia 2019 r. o godz. 15 Burmistrz Miasta Trzebini Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Chrzanowa Robert Maciaszek i Starosta Chrzanowski Andrzej Uryga serdecznie zapraszają na uroczystość otwarcia Ośrodka Rekreacyjnego "Chechło" przy ul. Głowackiego w Trzebini.

Zapraszamy na otwarcie Ośrodka Rekreacyjnego "Chechło"

Cieszący się popularnością wśród mieszkańców Trzebini i Chrzanowa Zalew Chechło po rozbudowie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej staje się nowym miejscem spotkań - malownicze położenie, bliskość wody i natury oraz doskonałe zaplecze pozwalają na miłe spędzenie czasu z rodziną lub organizację niezapomnianej imprezy plenerowej.

Od końca kwietnia wszyscy zainteresowani mogą korzystać z nowych atrakcji: po trzebińskiej stronie Chechła oprócz "ścieżki zdrowia" ze stanowiskami do ćwiczeń powstały dwa place zabaw (dla młodszych i starszych dzieci), wieże obserwacyjne dla ratowników i struktura widokowa GALENA, a do tego kąpielisko z drewnianymi pomostami i wygodnym wejściem do wody. Poszerzono piaszczystą plażę i wytyczono boiska do gry w piłkę siatkową i badmintona oraz miejsce do biwakowania. Powstało tu także kilka nowych budynków: dwa pawilony sanitarne z przebieralniami, prysznicami i toaletami, pawilon spotkań z zadaszoną werandą oraz hangar na łodzie.

Teren od strony zapory też zmienił się w ostatnim czasie nie do poznania: urządzono tam ścieżki dla pieszych, platformy widokowe, miejsce do biwakowania, zadaszony parking rowerowy, duży parking dla samochodów (łącznie 102 miejsca postojowe) i kompaktowy pawilon sanitarny oraz uporządkowano teren wzdłuż drogi.

W programie przewidziano:

15.00 uroczyste otwarcie ośrodka

- blok zabaw animacyjnych i atrakcji dla dzieci: „Na wszystkich wodach świata – dziecięca przygoda”, malowanie buziek, pokaz dużych baniek mydlanych, zręcznościowy tor przeszkód oraz plenerowe malowanie na streczu,

- turniej piłkarzyków o puchar Burmistrza Miasta Trzebini,

- turniej badmintona o puchar Burmistrza Miasta Chrzanowa,

- turniej łuczniczy "Celne oko" o Puchar Starosty Chrzanowskiego,

- Zumba maraton,

- Zabawa z DJ MOSS,

- Przejazd „Pociągiem do Małopolski - Lokomotywka Chrzanolandii”.

Liderem projektu, w ramach którego zaaranżowano na nowo otoczenie Zalewu Chechło, była Gmina Trzebinia. W porozumieniu z Gminą Chrzanów, Starostwem Powiatowym w Chrzanowie oraz Związkiem Międzygminnym „Gospodarka Komunalna” zrealizowała projekt, który uzyskał dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.