Adepci pożarnictwa dają dobry przykład i mają zapał do ratowania innych

1 czerwca na boisku piłkarskim w Gromcu  odbyły się XV Powiatowe  Zawody Sportowo – Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Powiatu Chrzanowskiego.

Adepci pożarnictwa dają dobry przykład i mają zapał do ratowania innych

Po uroczystym otwarciu imprezy zainaugurowanym przez Zbigniewa Dudę – Prezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP, Andrzeja Dudziaka – Zastępcę Komendanta KP PSP w Chrzanowie oraz sędziów zawodów drużyny przystąpiły do zmagań na płycie boiska.

Młodzi strażacy brali udział  w dwóch konkurencjach : sztafecie oraz ćwiczeniu bojowym. Łącznie wystartowało 11 drużyn MDP,  w tym 1 drużyna dziewczęca. Nie zabrakło emocji oraz sportowej rywalizacji.

W kategorii powiatowej zwyciężyli:

Chłopcy:

I miejsce: MDP MYŚLACHOWICE

II miejsce: MDP GROJEC

III miejsce: MDP KWACZAŁA

Dziewczęta:

I miejsce: MDP GROJEC

Przeprowadzono również klasyfikację drużyn w kategoriach gminnych.

Podczas wręczenia pucharów, pamiątkowych dyplomów oraz nagród dla zwycięskich drużyn Bartłomiej Gębala – Wicestarosta  pogratulował laureatom , a także przekazał wyrazy uznania dla wszystkich młodych strażaków za  chęć doskonalenia umiejętności i niesienia pomocy potrzebującym oraz dawanie przykładu wzorowej, obywatelskiej postawy rówieśnikom. Życzył, by ich zapał do ratownictwa z pasją nigdy nie zgasł, aby w przyszłości zasilili zastępy OSP oraz straży pożarnej.

Imprezę zorganizowano pod nazwą Strażacki Dzień Dziecka, w ramach którego najmłodsi mieszkańcy naszego powiatu rywalizowali w grach, konkursie plastycznym. Było malowanie twarzy, gigantyczne banki mydlane, a także wata cukrowa dla wszystkich dzieci.

Tradycyjnie nie zabrakło strażackiej grochówki dla wszystkich uczestników imprezy.

Przypominamy, iż drużyny OSP przystąpią do zawodów 15 czerwca 2019 w Libiążu ( boisko piłkarskie MORS) – Zapraszamy !

Organizatorzy:

•         Starostwo Powiatowe w Chrzanowie