w poniedziałek, 27 stycznia - 75. rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Będą utrudnienia na drogach

27 stycznia 2020 r. na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau będą miały miejsce obchody upamiętniające 75. rocznicę wyzwolenia obozu.

Najważniejszymi gośćmi obchodów 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz będą byli więźniowie obozu Auschwitz. 27 stycznia 2020 r. do Miejsca Pamięci przybędzie ich z całego świata ok. 200, w tym delegacja ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Izraela, Australii i kilku krajów europejskich. W obchodach ma wziąć udział Prezydent RP Andrzej Duda.

W związku z obchodami prognozowane są utrudnienia na drogach: autostrada A4, ul. Balińska - Chrzanów, droga wojewódzka 933 - ul. Oświęcimska (Chrzanów, Libiąż) , ul. Beskidzka - Libiąż. Droga wojewódzka 780 - gmina Alwernia, gmina Babice, Droga wojewódzka 781 - gmina Babice.