Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Starosta nagrodził najzdolniejszych sportowców

Pasją, wytrwałością, uporem i talentem mogą podbijać cały świat. Mowa o szóstce wspaniałych sportowców z Powiatu Chrzanowskiego, których w tym roku wyróżnił Starosta. To czterech zawodników: Justyna Poznańska, Jagoda Linczowska, Wiktoria Ziober i Hubert Meers. Nagrody w Dziedzinie Sportu przyznano także trenerowi Leszkowi Wójcikowi oraz działaczowi sportowemu Tadeuszowi Głowaczowi.

Sportowcy za swoje zasługi otrzymają od Starosty po 2 tysiące złotych.

Zawodnicy:

Justyna Poznańska z Libiąża od pięciu lat związana jest z Uczniowskim Klubem Sportowym przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chrzanowie. Jej pasją jest pływanie. W 2018 roku na podstawie uzyskanych wyników sportowych Justyna została powołana do kadry Polski Juniorów. W ubiegłym roku Justyna wywalczyła wicemistrzostwo Polski w pływaniu na grzbiecie 50 m podczas Mistrzostw Letnich w Olsztynie oraz wicemistrzostwo Polski w stylu zmiennym 100 m podczas Mistrzostw Zimowych w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jagoda Linczowska z Libiąża od 2009 roku związana jest z Chrzanowskim Klubem Karate i Dalekowschodnich Sportów Walki. Ubiegły rok był dla Jagody wyjątkowo bogaty w sukcesy. Młoda zawodniczka została powołana w skład reprezentacji Polski na Word Elite Karate Championship w Tokio w Japonii. Zajęła tam V-VIII miejsce w kumite. Ponadto libiążanka zajęła pierwsze miejsce w XXXIX Mistrzostwach Makroregionu Śląskiego Karate Kyokushin w Gliwicach, trzecie miejsce w The 5th Polish Karate Kyokushin International Tournament „The Cup of Mayor of Zambrow 2019”, pierwsze miejsce w II Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin „Przełęcz Cup” w Dukli, trzecie miejsce  w kumite podczas The 33rd European Weight Category Karate Championships we Wrocławiu.

Wiktoria Ziober z Chrzanowa od 2017 roku działa w chrzanowskim klubie sportowym „Sparta”. Jest reprezentantką Kadry Narodowej Polskiego Związku Kickboxingu. Do jej największych osiągnięć ubiegłego roku należą: brązowy medal Mistrzostw Europy w kickboxingu Wako w Gyor, srebrny medal Pucharu Świata w kickboxingu Wako w Budapeszcie, złoty medal Pucharu Polski w kickboxingu w Krakowie. Wywalczyła także m.in. złoty medal Pucharu Europy JiJitsu Fighting Maribor w Słowenii i brązowy medal Pucharu Europy JuJitsu Ne-waza Maribor w Słowenii.

Hubert Meers z Bibic od siedmiu lat jest związany z trzebińskim Uczniowskim Klubem Sportowym „Hetman Koronny”. W ubiegłym roku Hubert wywalczył złoty medal w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów do lat 12. Ma na swoim koncie złoto w Międzynarodowych Mistrzostwach w Krakowie. Zdobył także srebro w Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach szybkich.

Nagrodzony trener Leszek Wójcik z Chrzanowa związany jest z Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym w Chrzanowie. Od 25 lat prowadzi tam pracę wychowawczo – szkoleniową. Posiada bogatą karierę zawodniczą. Reprezentował barwy MKS Chrzanów, a potem AZS Kraków. Z drużyną MKS Chrzanów awansował do półfinału Mistrzostw Polski Juniorów. Corocznie ze swymi wychowankami plasuje się w czołówce rozgrywek młodzieżowych Województwa Małopolskiego zdobywając medale w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Starosta Chrzanowski nagrodził także Tadeusza Głowacza, działacza sportowego związanego z Ludowym Klubem Sportowym „Polonia” Luszowice. To uhonorowanie 60 lat pracy​ Pana Tadeusza na stanowisku prezesa klubu LKS „Polonia” i jego szczególnego wkładu w rozwój sportu na terenie Powiatu Chrzanowskiego.