W Chrzanowie otwarto laboratorium do testów na koronawirusa

Chrzanów jest odtąd jednym z ośmiu ośrodków w województwie małopolskim wykonującym takie badania. Najbliższe są w Krakowie.

W Chrzanowie otwarto laboratorium do testów na koronawirusa

W poniedzaiłek, 22 czerwca, podczas uroczystego otwarcia laboratorium w chrzanowskim szpitalu. Starosta Andrzej Uryga podziękował włodarzom wszystkich gmin Powiatu Chrzanowskiego za pomoc w sfinansowaniu laboratorium. Koszt sprzętu wyniósł prawie 260 tys. zł. Powiat przeznaczył na ten cel 160 tys. zł. Resztę dały gminy i sponsorzy. Podkreślił, że inwestycja pomoże w szybkim zdiagnozowaniu nie tylko COVID 19, ale także boreliozy czy świńskiej grypy.

Badania można będzie od 1 lipca wykonać także komercyjnie. Koszt to 450 zł.

Już wkrótce materiał TV powiat z tego wydarzenia.