Małopolska Tarcza Antykryzysowa: 50 namiotów dla Ochotniczych Straży Pożarnych z regionu

OSP Libiąż i OSP Rozkochów otrzymały specjalne namioty, które mogą ułatwić walkę z COVID-19. Sprzęt zakupiono w ramach Tarczy Antykryzysowej.

fot. źródło: www.malopolska.pl

W skład każdego z 50 namiotów, które ułatwią strażakom pracę, wchodzi m.in. przyczepa transportowa, agregat prądotwórczy czy nagrzewnica olejowa. Dzięki temu wnętrze będzie oświetlone i ciepłe. Ponadto namioty zostały wyposażone m.in. w 10 łóżek polowych, 10 foteli/krzeseł składanych, stolik polowy oraz śpiwory.

Namioty w czasie epidemii będą wykorzystywane jako polowe izby przyjęć, pełniąc tym samym większą około szpitalną przestrzeń. W razie potrzeby w namiotach zostaną wydzielone miejsca dla chorych. Ponadto będą mogły służyć jako magazyny dla leków, środków ochrony osobistej czy sprzętu medycznego. Obiekty będą przystosowane do wykonania dekontaminacji i fumigacji.

Po epidemii namioty będą wykorzystywane przez strażaków m.in. w trakcie długotrwałych akcji ratowniczo-gaśniczych, jako zaplecze medyczne dla poszkodowanych podczas wypadków masowych czy w sytuacjach wyjątkowych, jako tymczasowe miejsce do przechowywania osób, sprzętu, żywności. Namioty będą mogły być także wykorzystane podczas organizacji imprez o charakterze kulturalno-sportowych czy jako miejsce spożywania posiłków podczas różnego rodzaju wydarzeń.