Awans zawodowy nauczycieli trzebińskiego ekonomika

Nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini: Małgorzata Sośnica, Izabela Fila i Robert Kalina otrzymali stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

Awans zawodowy nauczycieli trzebińskiego ekonomika

Fot. Nauczyciele mianowani w towarzystwie starosty Andrzeja Urygi i dyrektora ZSECH w Trzebini Renaty Bębenek (pierwsza od lewej)

Uroczyste ślubowanie złożyli 26 sierpnia w chrzanowskim starostwie w obecności: starosty Andrzeja Urygi, Ewy Szydłowskiej – Koryczan - dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu oraz Renaty Bębenek, dyrektora Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini. Przy nadawaniu stopnia nauczyciela mianowanego nauczyciel składa ślubowanie, potwierdzając je podpisem, według następującej roty: „Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy  i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej”. Ślubowanie może być złożone z dodaniem słów: „Tak mi dopomóż Bóg”

Droga zawodowa awansu nauczyciela jest podzielona na cztery stopnie nauczycielskie: nauczyciel stażysta, kontraktowy, mianowany i nauczyciel dyplomowany.