Szpital Powiatowy w Chrzanowie - tu rodzi się Szczęście!

Szpital Powiatowy w Chrzanowie - tu rodzi się Szczęście !

Przedstawiamy Wam kadrę położnych Szpitala Powiatowego w Chrzanowie. To nie tylko znakomite specjalistki, ale przede wszystkim pełne zaangażowania i pasji kobiety. To dzięki nim poród nie jest taki straszny, a przyszłe mamy mogą poczuć się dopieszczone i zaopiekowane.

Zobaczcie galerię zdjęć naszych wspaniałych Dam. Każda z nich ma serce na dłoni.

pobierz plik pdf: ULOTKA INFORMACYJNA - rozmiar pliku: 1.9 MB otwiera się w nowym oknie
plik pdf - 1.9 MB

Szpital Powiatowy w Chrzanowie - TU RODZI SIĘ SZCZĘŚCIE !

Kochane Mamy! przygotowaliśmy dla Was ulotkę informacyjną o oddziale ginekologiczno - położniczym Szpitala Powiatowego w Chrzanowie. Znajdziecie tu najważniejsze informacje o oddziale, świadczeniach medycznych, poznacie kadrę lekarską. Zapraszamy do lektury.

pobierz plik pdf: Check Lista - co zabrać do szpitala - rozmiar pliku: 115 KB otwiera się w nowym oknie
plik pdf - 115 KB

Jezeli nie wiecie co zabrać ze sobą do szpitala - publikujemy przykładową listę , możecie ją pobrać i wydrukować

WARTO RODZIĆ NA NASZYM ODDZIALE
Jest Pan ordynatorem oddziału położniczo – ginekologicznego w chrzanowskim szpitalu od 2015 roku. Co się przez te lata zmieniło?
 dr n.med. Maciej Bodzek: Od 2015 roku na Oddziale Położniczo - Ginekologicznym zmieniło się wiele. To widać na pierwszy rzut oka, to remont zarówno odcinka ginekologicznego, jak i części położniczej – łącznie z salami porodowymi oraz nowoczesną salą cięć cesarskich. Należy zwrócić uwagę na to, że oprócz nowego wystroju, zyskaliśmy także nowoczesny sprzęt, który umożliwia nam świadczenie usług medycznych na wysokim poziomie m.in. kolumna laparoskopowa, nowe zestawy do histeroskopii, fotele porodowe, system centralnego nadzoru położniczego MONAKO i wiele innych. Dzisiejszy Oddział Położniczo – Ginekologiczny to także liczna kadra pracujących z pasją ludzi, która również stale dba o poszerzanie swojej wiedzy. Przez te lata zwiększyliśmy zakres zabiegów operacyjnych, które możemy zaproponować naszym Pacjentkom. Dlaczego warto rodzić na Pana oddziale?

Co wyróżnia oddział?
 M.B.: Z całą pewnością mogę powiedzieć, że warto rodzić na naszym Oddziale. Po remoncie bloku porodowego posiadamy 1- osobowe sale z najnowocześniejszym wyposażeniem (fotele porodowe, krzesełko do porodów w pozycjach wertykalnych), które zapewniają pacjentkom komfortowy poród, ale również, a może przede wszystkim bezpieczny (komputerowy nadzór nad dobrostanem płodu – system Monako). Chcemy, aby Pacjentki rodziły w przyjaznej , intymnej atmosferze. Cała nasza kadra – zarówno Panie położne, jak i lekarze pracują z pasją i są pełni empatii. Jako jedni z nielicznych w okolicy, a chyba nawet jedyni zapewniamy pacjentkom możliwość porodu bez bólu (znieczulenie zewnątrzoponowe). Obecna, trudna sytuacja epidemiologiczna w kraju trochę utrudnia dostęp do tej procedury, ale wszyscy mamy nadzieję, że czas pandemii w miarę szybko przeminie i wywalczone przez nas znieczulenie porodu wróci do standardu dostępnego dla rodzącej kobiety.

Czy w dobie pandemii na oddziale jest bezpiecznie?
 M.B.: Staramy się zapewnić bezpieczeństwo Pacjentkom na tyle, na ile to możliwe w dzisiejszych czasach. Ściśle przestrzegamy i stosujemy się do zaleceń nadzoru epidemiologicznego oraz procedur wewnątrz szpitalnych. Jeśli
tylko mamy taką możliwość, Pacjentki przebywają na salach pojedynczo. Dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować ryzyko, które towarzyszy nam każdego dnia.

Na koniec proszę o zachęcenie przyszłych mam do skorzystania z usług chrzanowskiego szpitala.
 M.B.: Mogę zapewnić, że wszystkie usługi świadczone na naszym Oddziale są zgodne z wszelkimi wytycznymi i standardami obowiązującymi w XXI wieku. Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie spodziewające się potomstwa, planujące ciążę lub mające problemy ginekologiczne do zapoznania się z naszą ofertą. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Obiecujemy dołożyć wszelkich starań, by były Panie zadowolone i polecały kolejnym kobietom poród i zabiegi w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie.

KADRA LEKARSKA
dr n. med. Krzysztof Wikarek – specjalista położnictwa i ginekologii lek. Dariusz Nowak - specjalista położnictwa i ginekologii
 lek. Sebastian Zalewski - specjalista położnictwa i ginekologii
 lek. Piotr Wołos - specjalista położnictwa i ginekologii,