Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Zaproszenie dla przedstawicieli małopolskiego sektora pozarządowego do udziału w „Szkole Ekonomii Społecznej”

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych w Krakowie zaprasza przedstawicieli małopolskiego sektora pozarządowego do udziału w „Szkole Ekonomii Społecznej”, która realizowana będzie od marca do czerwca 2009 roku w ramach projektu „Aktywni w Ekonomii Społecznej” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zaproszenie dla przedstawicieli małopolskiego sektora pozarządowego do udziału w „Szkole Ekonomii Społecznej”

„Szkoła Ekonomii Społecznej” jest to pierwsza edycja w Małopolsce cyklicznego programu szkoleń dla organizacji pozarządowych zainteresowanych prowadzeniem działalności zarobkowej.

 

Program „Szkoły Ekonomii Społecznej” koncentruje się na praktycznych umiejętnościach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, przygotowywaniem biznes-planu, budowaniem długofalowej stabilności organizacji, zarządzania zespołem, PR itp.

 

 

„Szkoła Ekonomii Społecznej” skierowana jest przede wszystkim do współpracowników i pracowników małopolskich NGOs, których zadaniem jest prowadzenie działalności gospodarczej lub innej formy zarobkowania w organizacji (zarówno przygotowanie organizacji do zarejestrowania i prowadzenia działalności gospodarczej, jak i przeformułowanie istniejącej działalności).

 

Do udziału w „Szkole ES” szczególnie zapraszamy osoby zarządzające organizacją lub mające wpływ na podejmowane w niej decyzje. Ofertę kierujemy do osób posiadających już doświadczenie w działalności pozarządowej oraz mających podstawową wiedzę na temat funkcjonowania III sektora. Mile widziane dwie osoby z jednej organizacji.
 
Ramowy program „Szkoły Ekonomii Społecznej”:
1. Wstęp do ekonomii społecznej
2. Planowanie strategiczne
3. Działalność gospodarcza organizacji – biznes plan
4. Prowadzenie biura i księgowości w organizacji
5. Zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacji
6. PR w przedsiębiorstwie społecznym
7. Przegląd źródeł finansowania

 

Do końca czerwca 2009r. odbędzie się 7 dwudniowych sesji (po 16h dydaktycznych), w sumie 112 godzin. Szkolenia będą prowadzone aktywnymi metodami nauczania w grupie 15 uczestników. Zajęcia będą się odbywały w dni robocze lub piątki i soboty (w zależności od preferencji uczestników). Terminy poszczególnych sesji zostaną przedstawione uczestnikom po II etapie rekrutacji.

 

Uczestnicy po każdej sesji otrzymają do wykonania „zadania domowe”, których celem będzie utrwalenie wiedzy i umiejętności zdobytych podczas zajęć. Uczestnicy dodatkowo na zakończenie „Szkoły ES” zobligowani są do przygotowania biznes-planu dla swojej organizacji.


Organizatorzy zapewnią uczestnikom:
• bezpłatny udział w szkoleniach,
• indywidualną opiekę merytoryczną,
• doradztwo przy przygotowywaniu zadań po każdym z modułów (w zależności od potrzeb),
• doradztwo przy opracowaniu biznes-planu dla organizacji,
• materiały szkoleniowe,
• poczęstunek podczas szkoleń.

 

Rekrutacja obejmuje dwa etapy:
I.  przesłanie CV i formularza zgłoszeniowego (w załączeniu) do 25 lutego 2009r.;
II. rozmowa rekrutacyjna w dniach 26-28 lutego i/lub 2-5 marca 2009r.

 

Osoby zainteresowane udziałem w „Szkole ES” prosimy o wypełnienie załączonego formularza i nadesłanie go faxem lub mailem w terminie do 25 lutego 2009r. na adres:

tel/fax (012) 412 – 15 - 24, (012) 418 – 00 - 77
e-mail bartosz.rodacki@bis-krakow.pl

 

Z wybranymi na podstawie formularza zgłoszeniowego i CV osobami będziemy się kontaktować celem zaproszenia ich do udziału w rozmowach. Zasady wyboru uczestników do udziału w projekcie określa „Regulamin Szkoły Ekonomii Społecznej”.

Przed przystąpieniem do udziału w projekcie  uczestnicy podpiszą obligatoryjne kontrakty gdzie zobowiążą się do uczestnictwa w szkoleniach oraz wykonania „zadań domowych”, które stanowią integralną część procesu edukacyjnego. Warunkiem uczestnictwa będzie wyrażenie zgody Zarządu reprezentowanej przez uczestnika organizacji na jego udział w „Szkole ES” oraz akceptacja pomysłu opracowania planu założenia i/lub rozwoju działalności zarobkowej w organizacji.

 

Szczegółowych informacji na temat naboru do “Szkoły Ekonomii Społecznej” udziela spec. ds. edukacji – Anna Pasieka tel. (012) 412 – 15 - 24, e-mail anna.pasieka@bis@krakow.pl

 

 

Formularz zgłoszeniowy