Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Starają się o milion złotych

„E – jakość w naszej szkole” - jeśli projekt o takiej  nazwie przejdzie sito ocen formalnych i merytorycznych jest szansa na pozyskanie aż miliona złotych na innowacyjne programy nauczania w ramach zajęć pozalekcyjnych w powiatowych liceach.

Starają się o milion złotych

Jerzy Fraś, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Chrzanowie

 

O projekcie „E – jakość w naszej szkole” opowiada Jerzy Fraś, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Chrzanowie


Klaudia Remsak: - Wydział Edukacji wyszedł z propozycją przystąpienia Powiatu Chrzanowskiego do projektu „E - jakość w naszej szkole”. Podczas lutowej sesji radni dopytywali, dlaczego partnerem powiatu odpowiedzialnym za realizację projektu będzie wrocławska spółka Vulcan. Czemu ta, a nie inna?  
- Ten producent oprogramowania dla oświaty i twórca rozwiązań wspomagających jej zarządzanie sam zwrócił się do nas z propozycją napisania wspólnego projektu. Zgodziliśmy się, bo to sprawdzona firma, o której było już głośno na początku lat 90. Nasze szkoły kupują jej produkty od 2006 roku.

 

Wspólnie z firmą Vulcan sp. z o.o. przygotowaliście projekt „E – jakość w naszej szkole. Wdrożenie innowacyjnych programów i metod nauczania, zarządzania i administrowania ponadgimnazjalną placówką oświatową powiatu chrzanowskiego”. O fundusze ubiegacie się z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013. Stawka jest wysoka. Możecie pozyskać aż milion złotych. Skorzysta na tym nie tylko młodzież, ale i dorośli.
- Projekt dotyczy opracowania i realizacji ośmiu innowacyjnych programów nauczania na zajęciach pozalekcyjnych w I LO i II LO w Chrzanowie, I LO w Trzebini i w LO w Libiążu. Młodzież będzie mogła brać udział w zajęciach dodatkowych głównie z przedmiotów ścisłych i informatyki, ale także z języków obcych, biologii, czy geografii. Wszystko przy wykorzystaniu nowoczesnych metod kształcenia. Nauczyciele natomiast przejdą cykl szkoleń

 

 

Pieniędzy wystarczy również na nowoczesny sprzęt i zakup dostępu do otwartej platformy edukacyjnej Fronter dla 640 uczniów biorących udział w projekcie. 
- Fronter to poważne narzędzie nauczania i współpracy zespołowej on-line. A dodatkowo, proste w użyciu. Uczniowie zapisują się do wirtualnych klas, gdzie mogą wymieniać informacje, tworzyć projekty, zadawać pytania, a nawet pisać klasówki, które potem sprawdzą zarejestrowani nauczyciele poszczególnych przedmiotów. Nauczyciele będą również udostępniać materiały dydaktyczne.
Zapoznanie się uczniów z zasadami funkcjonowania platform edukacyjnych jest jednym z nadrzędnych celów projektu. 
(KR)