Na otwarcie przybyli: Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak, Wicestarosta Adam Potocki, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Szybalski oraz radni powiatowi, dyrektorzy wydziałów Starostwa i jednostek organizacyjnych. Swoją obecnością zaszczyciła nas Wizytator Wanda Brześcińska.
Gospodarzem uroczystości była Dyrektor PCKU Małgorzata Bigaj, która wyjaśniła, na czym polega kształcenie modułowe, bo w takiej właśnie formule odbywają się zajęcia w szkole - Chodzi o to, że słuchaczki w trakcie zajęć nabywają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i praktyczną a przecież ona w tym zawodzie jest bardzo ważna. Jednostki modułowe integrują treści kształcenia z różnych dyscyplin wiedzy.
Modułowe programy nauczania pozwalają na tworzenie elastycznych, dostosowanych do oczekiwań ofert nabywania kwalifikacji i kompetencji zawodowych. Zmieniające się wymagania zawodów, ich ewaluacja, powstawanie oraz znikanie zmusza do elastycznego traktowania programów nauczania.
W szczegóły kształcenia wprowadziły zebranych prowadzące zajęcia kosmetolog Anita Marszycka - Ryś, kosmetolog i masażysta Monika Jedynak, kosmetolog Joanna Tekielak.
Następnie zebrani dokonali tradycyjnego przecięcia wstęgi i weszli do sali gdzie zaczęła się najciekawsza część uroczystości. Trzeba przyznać, że pracownia zrobiła wrażenie na gościach, jasno oświetlone, odnowione pomieszczenie z nowoczesnym sprzętem takim jak m.in.: wygodne fotele, lampy lupa, wapozony, mikrodermabrazja diamentowa, urządzenia wielofunkcyjne, peeling kawitacyjny budziło zaciekawienie i radość na twarzach gości.
Pięknieje nam PCKU - powiedział Starosta patrząc z uśmiechem na piękną pracownię i adeptki sztuki kosmetycznej oraz ich nauczycielki - cieszę się, że właśnie w tej szkole będziemy kształcić panie w zawodzie kosmetyczki.
Wicestarosta dodał tylko - Będziemy starać się o fundusze na rozwinięcie oferty PCKU - podkreślił fakt, że w chwili, gdy często likwiduje się szkoły w powiecie chrzanowskim powstaje nowa jednostka edukacyjna, kształcąca dorosłych.
Na koniec słuchaczki pod czujnym okiem nauczycielek dały pokaz swoich umiejętności i zademonstrowały zabiegi takie jak oczyszczanie twarzy, masaż dłoni, masaż twarzy i pleców.
Koszt otworzenia pracowni zamknął się kwotą 66 tysięcy, z czego 30 tysięcy przypadło na remont, odnowienie sali a 36 tysięcy na wyposażenie. Pieniądze pochodzą w całości z budżetu Powiatu chrzanowskiego.