W spotkaniu wzięli udział: europoseł Bogusław Sonik, poseł Tadeusz Arkit, zastępca małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Piotr Konar, starosta chrzanowski - Adam Potocki, przedstawiciele władz samorządowych, szefowie służb inspekcji i straży działających w powiecie, szefowie instytucji współpracujących ze strażą pożarną, kadra Komendy Powiatowej PSP w Chrzanowie, komendanci gminni i miejsko - gminni OSP oraz prezesi i naczelnicy jednostek OSP, a także lokalne media.
Podczas narady komendant KP PSP w Chrzanowie pochwalił wprowadzenie przez powiat systemu sms-owego powiadamiania mieszkańców. Podkreślił również, że dzięki sprawnej współpracy służb i samorządów możliwa była skuteczna walka z ubiegłoroczną powodzią.
- Woda nie zatopiła ani jednego domu. To nasz wspólny sukces - podkreśla mł. bryg. Marek Bębenek.
Podczas narady strażacy podziękowali zaproszony gościom za współpracę w 2010 roku. Dyplomy wręczył starosta Adam Potocki.
- Taki sposób podsumowania rocznej działalności Komendy Powiatowej PSP w Chrzanowie gromadzi przedstawicieli tych urzędów, instytucji, inspekcji, służb i przedsiębiorstw, które tworzą i mają istotny wpływ na ciągle doskonalony wymiar, zakres i w końcu skuteczność ratownictwa w powiecie chrzanowskim. W roku 2007 spotkaniu przewodził temat „Istota bezpieczeństwa", w roku 2008 - „Integracja na rzecz bezpieczeństwa", w roku 2009 - „Zarządzanie kryzysowe", w roku 2010 - „Kategoria czasu". Tegoroczna narada poświęcona była w szczególności podsumowaniu działań ratowniczych po powodzi w maju i czerwcu 2010 roku - wyjaśnia rzecznik prasowy komendanta straży st. kpt. Wojciech Rapka.
(KR)
Czy wiesz, że...
Jednostki ochrony przeciwpożarowej interweniowały w 2010 roku 5,6 razy na dobę.
W trakcie działań ratowniczo-gaśniczych jednostki zużyły łącznie 921 m3 wody do celów gaśniczych, 1.680 litrów środków pianotwórczych, 286 litrów neutralizatorów oraz 2.631 kg sorbentów.
Na ogólną ilość zdarzeń (2.066) w 2010 roku 286 razy jednostki dojechały do miejsca zdarzenia w czasie krótszym niż 5 minut. Aż 1.335 razy zdarzenia opanowano w czasie krótszym niż 30 minut.
We wszystkich działaniach brało udział 2.781 wozów bojowych, w tym 1.382 PSP, 928 OSP z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i 454 OSP spoza tego systemu. Ogółem w działaniach brało udział 13.409 strażaków, w tym 6.662 ratowników PSP, 4.403 strażaków OSP z KSRG i 2.257 strażaków OSP spoza KSRG.