Pan Józef Domagała urodził się w 1921 roku, pochodził z Wygiełzowa. Był wychowankiem chrzanowskiego liceum, gdzie w maju 1939 roku zdał maturę.
W latach 50 –tych pracował w: Państwowej Fabryce Obrabiarek we Wrocławiu, następnie Fabryce Urządzeń Mechanicznych w Porębie k. Zawiercia oraz Zakładzie Obróbki Metali Politechniki Wrocławskiej.
Po powrocie do rodzinnego Wygiełzowa podjął pracę w Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Chrzanowie. W 1974r. objął funkcję Naczelnika Powiatu Chrzanowskiego, którą piastował do połowy 1975r. czyli do momentu likwidacji powiatów w ramach reformy administracyjnej kraju. Do 1981 r. był Dyrektorem Wydziału Gospodarki Terenowej Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.
Był odpowiedzialny za realizację wielu inwestycji państwowych i terenowych na terenie powiatu. Koordynował realizację takich inwestycji jak: budowa nowego zakładu wydobywczo-przetwórczego pn. Zakłady Górnicze „Trzebionka", budowa podziemnej magistrali węglowej z KWK „Siersza" do Elektrowni „Siersza", budowa drugiego zakładu wydobywczego KWK „Janina" pn. „Upadowa" później nazwanego KWK „Janina II", rozbudowa kamieniołomów w Czatkowicach i w Zalesiu, budowa zakładów Mięsnych i Chłodni Składowej w Chrzanowie.
W zakresie budownictwa wielorodzinnego mieszkaniowego koordynował budowy: Osiedla Północ w Chrzanowie, Osiedla Południe w Chrzanowie, Osiedla Flagówka w Libiążu, Osiedla Chemików w Alwerni. Pan Józef Domagała miał również swój osobisty udział w rozpoczęciu budowy szpitala w Chrzanowie.
Z jego inicjatywy i przy jego bezpośrednim zaangażowaniu w proces inwestycyjny wybudowano: MOKSiR oraz Halę Widowiskowo-Sportową w Chrzanowie, utworzono skansen w Wygiełzowie, rozpoczęto budowę grupowej oczyszczalni ścieków dla Trzebini i Chrzanowa, wybudowano nową siedzibę dla Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i Stacji Pogotowia Ratunkowego, a także uruchomiono przystanek kolejowy pn. Chrzanów Śródmieście. Lista zrealizowanych przedsięwzięć jest znacznie dłuższa i obejmuje cały szereg mniejszych inwestycji, lecz wcale nie mniej ważnych ze społecznego punktu widzenia, a przy tym realizowanych bardzo często przy pomocy mieszkańców.
Za pracę zawodową i aktywność społeczno-obywatelską został odznaczony: „Srebrną Odznaką Odbudowy Warszawy" w 1964, „Odznaką Zasłużonego Działacza Kultury" w 1972, „Złotym Medalem Zasługi Dla Pożarnictwa" w 1972, „Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski". W dniu 28.11.2003 r. otrzymał tytuł „Honorowy Obywatel Gminy Babice", 27 października 2005 roku został mu nadany tytuł „Zasłużony dla Powiatu Chrzanowskiego".
Jego działalność społeczna, zaangażowanie oraz ogrom pracy włożonej na rzecz rozwoju powiatu chrzanowskiego oraz jego mieszkańców na zawsze zostaną w naszej pamięci.
Rodzinie oraz bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia
Andrzej Uryga Maria Siuda Adam Potocki
Przewodniczący Rady Wicestarosta Starosta Chrzanowski
Powiatu Chrzanowskiego