Tegoroczną jubileuszową podróż kulinarną rozpocznie się w Wieliczce. Władzę w stolicy polskiej soli przejmą wyborne tradycyjne wędliny z pobliskich Podstolic i podkrakowskich Liszek. Nie zabraknie wyrobów, których bazę stanowi wyjątkowa sól wielicka.
Festiwal zawita także do Wadowic, kojarzonych z rozsławioną kilka lat temu kremówką. Warto wiedzieć, że w tych okolicach świetnie smakują też okrągłe, drożdżowe przysmaki - bugle zembrzyckie.
Oświęcim wypełnią aromaty produktów regionalnych i tradycyjnych. Wśród nich prym wiedzie królewska ryba - karp zatorski.
Na trasie festiwalu jest także Tarnów. W jego okolicach dojrzewają najsmaczniejsze śliwki. Suszone owoce to słodka niespodzianka w składzie niezliczonej ilości tradycyjnych dań. Tutejsza kuchnia obfituje w zioła i chrzan, nadające daniom intensywny smak.
Z Tarnowa Festiwal przeniesie się do Miechowa. To właśnie tutaj dojrzewa kapusta charsznicka – podstawa regionalnych potraw.
Kolejny będzie Nowy Targ. Letnią porą warto nieco się ochłodzić, co z pewnością ułatwią pyszne lody nowotarskie. Czy ktoś zatrzymał się na Podhalu i nie spróbował tutejszych serów? Lubiany oscypek i miękka bryndza podhalańska to jedynie początek obszernego menu serowych smakołyków.
Na koniec festiwal zawita do Starego Sącza, którego okolice słyną z soczystych owoców (doskonałe jabłka!) i wyśmienitych miodów.
Pełna kulinarnych atrakcji podróż zakończy się miesiąc później na krakowskim Kazimierzu. Koniec sierpnia to kulminacja smakowitych atrakcji! Wtedy właśnie poznamy najlepszych producentów jubileuszowej edycji.
Terminarz:
8 czerwca – Wieliczka, Trakt Solny
15 czerwca – Wadowice, Rynek
22 czerwca – Oświęcim, Rynek
29 czerwca – Tarnów, Rynek
6 lipca - Miechów, Rynek
13 lipca – Nowy Targ, Rynek
20 lipca – Stary Sącz, Rynek
23-24 sierpnia – Kraków, plac Wolnica (wielki finał)
Zapraszamy!