Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

IV edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

Znamy już listę wszystkich zadań, które zostaną dopuszczone do głosowania w ramach IV edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Wynik jest rekordowy: mieszkańcy będą mogli wybierać spośród aż 188 zadań – czyli o 38 więcej niż przed rokiem. Głosowanie rozpocznie się już 9 września i potrwa do końca miesiąca.

 IV edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

Wiosną, w trakcie składania propozycji zadań mieszkańcy zgłosili aż 239 propozycji – najwięcej w historii wszystkich edycji. Teraz pozytywną weryfikację przeszło aż 188 pomysłów. Najwięcej z nich, bo 38, dotyczy subregionu Miasto Kraków. Na drugim miejscu jest Subregion Tarnowski, z 37 zadaniami, a na trzecim – z 36 zadaniami – Subregion Sądecki. Mieszkańcy Małopolski Zachodniej będą mogli wybierać z 31 zadań, a Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego i Subregionu Podhalańskiego – z 23 pomysłów.

- Od początku tej edycji budżet obywatelski Małopolski cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Zapraszam do głosowania, które oficjalnie rozpoczniemy 9 września. Będzie można wybrać najlepsze, najciekawsze i najbardziej interesujące propozycje - zachęca Anna Pieczarka z zarządu województwa.

Wśród wszystkich pomysłów przeważają zadania o charakterze sportowym i turystycznym – w sumie jest ich aż 57. Mieszkańcy zaproponowali też sporo pomysłów kulturalnych (43), zdrowotnych (30), edukacyjnych (29) czy transportowych (16).

 

• Lista zadań dopuszczonych do głosowania znajduje się tutaj [PDF]:

https://www.malopolska.pl/_userfiles/uploads/KZ-VII/BO/BO%202019/Zal_1_ZWM_przyjete.pdf

• Lista zadań odrzuconych jest dostępna tutaj [PDF]:

https://www.malopolska.pl/_userfiles/uploads/KZ-VII/BO/BO%202019/zal_2_ZWM_odrzucone.pdf

 

Warto przypomnieć, że w tym roku autorzy zadań mogli po raz pierwszy odwołać się od wstępnej weryfikacji ich pomysłów. Ich protesty rozpatrywała w sierpniu specjalnie powołana do tego Rada Budżetu Obywatelskiego. W sumie wpłynęło 21 odwołań, z czego 4 zostały uznane za zasadne.

 

Jeden głos na najlepsze zadanie!

Głosowanie w IV edycji BO Małopolska startuje niebawem. W tym roku zaplanowano je od 9 do 30 września i udział w nim może wziąć każdy mieszkaniec Małopolski, który skończył 16 lat. Tak jak w latach ubiegłych, mieszkańcy mają 1 głos i mogą go oddać tylko na 1 zadanie z subregionu, w którym mieszkają. Uwaga – żeby głosować w BO Małopolska nie trzeba być zameldowanym w Małopolsce.

W 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego będzie można zagłosować na trzy sposoby. Najprostszym i najszybszym będzie oddanie głosu przez internet – już 9 września na stronie www.bo.malopolska.pl zostanie uruchomiony specjalny panel do głosowania. Tak jak w ubiegłych latach, dopuszczona zostanie też możliwość oddania głosu na papierowym formularzu – wrzucając go do jednej z 26 stacjonarnych urn (lista poniżej). Wzór tegorocznej karty do głosowania można już znaleźć na www.bo.malopolska.pl.

Głosować będzie również można korespondencyjnie, przesyłając wypełnioną kartę do głosowania na adres urzędu marszałkowskiego lub jednej z jego agend zamiejscowych. W tym wypadku trzeba jednak pamiętać, że decyduje data wpływu do urzędu – nie data stempla pocztowego. Jeśli głos dotrze po 30 września, nie zostanie uznany za ważny.

Więcej informacji można znaleźć na: www.bo.malopolska.pl i https://www.facebook.com/bo.malopolska/

 

Lista miejsc, w których odbywać się będzie głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego poprzez wrzucenie do urny wypełnionej karty do głosowania:

1. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Kraków, ul. Basztowa 22;

2. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Kraków, ul. Racławicka 56;

3. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Kraków, Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego, Kraków os. Teatralne 4a;

4. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Funduszy Europejskich, Kraków, Wielicka 72;

5. Agenda zamiejscowa UMWM, Tarnów, al. Solidarności 5-9;

6. Agenda zamiejscowa UMWM, Nowy Sącz, ul. Jagiellońska 52;

7. Agenda zamiejscowa UMWM, Nowy Targ, al. 1000-lecia 35;

8. Agenda zamiejscowa UMWM, Oświęcim ul. Jędrzeja Śniadeckiego 21;

9. Urząd Gminy i Miasta Miechów, ul. Henryka Sienkiewicza 25;

10. Urząd Miasta i Gminy Olkusz, Rynek 1;

11. Urząd Miasta i Gminy Brzesko, ul. Bartosza Głowackiego 51;

12. Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach, ul. Rynek 8/9;

13. Urząd Miasta Zakopane, ul. Tadeusza Kościuszki 13;

14. Urząd Miejski w Gorlicach, Rynek 2 (Pawilon Historii Miasta Gorlice);

15. Urząd Miejski w Wadowicach, Plac Jana Pawła II 23;

16. Starostwo Powiatowe w Bochni, ul. Kazimierza Wielkiego 31;

17. Urząd Miejski w Chrzanowie, Al. Henryka 20;

18. Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej, Rynek 34;

19. Urząd Miejski w Krzeszowicach, ul. Grunwaldzka 4;

20. Urząd Gminy Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B;

21. Urząd Gminy i Miasta Proszowice, 3 Maja 72;

22. Urząd Miejski w Suchej Beskidzkiej, ul. Mickiewicza 19;

23. Urząd Miasta i Gminy w Wieliczce, ul. Powstania Warszawskiego 1;

24. Urząd Miejski w Krynicy – Zdroju, ul. Kraszewskiego 7;

25. Urząd Gminy Łącko, Łącko 445;

26. Urząd Miejski w Zakliczynie, Rynek 32.