Urząd Województwa Małopolskiego uruchomił nowy serwis wspierający branżę turystyczną

W celu łatwego dotarcia do informacji na temat dostępnych form wsparcia, aktualnych prognoz i analiz rynku turystycznego, jak również inicjatyw na rzecz odbudowy lokalnej turystyki, Województwo Małopolskie uruchomiło serwis branżowy razemdlaturystyki.visitmalopolska.pl.

Pandemia w szczególny sposób dotknęła sektor turystyczny, który w naszym regionie stanowi bardzo ważną gałąź gospodarki. Przeprowadzone przez Urząd Województwa Małopolskiego badania wskazują, iż w 2019 r. wpływy z turystyki wyniosły ponad 15,2 miliardów złotych.

W przygotowanym serwisie znajdą Państwo, przede wszystkim, szczegółowe informacje dotyczące przyjętych i planowanych przez władze Województwa Małopolskiego rozwiązań i działań na rzecz przedsiębiorców, organizacji pozarządowych oraz beneficjentów środków unijnych, mających na celu zminimalizowanie skutków epidemii wirusa SARS-Cov-2.

Jednocześnie w serwisie wskazane zostaną źródła informacji na temat wsparcia przygotowanego na szczeblu rządowym. Mając na względzie fakt, iż w czasie zagrożenia jesteśmy zmuszeni do pozostania w domach i nie możemy korzystać z szerokiej oferty turystyczno-kulturalnej naszego regionu, większość małopolskich instytucji kultury, a także liczne atrakcje turystyczne przeniosły swoją aktywność do sieci.