Projekt przyczyni się do zapewnienia ochrony zdrowia i życia uczestników zajęć prowadzonych przez WTZ oraz w ramach zadań zlecanych przez PFRON, jak i pracowników zaangażowanych w bezpośrednią pracę z osobami z niepełnosprawnościami, w sytuacji zagrożenia COVID-19.
Uzyskane w ramach grantu środki można przeznaczyć na zakup środków ochrony osobistej dla pracowników zaangażowanych w bezpośrednią pracę z osobami z niepełnosprawnościami oraz środków dezynfekcyjnych i wyposażenia potrzebnego do ich stosowania, zgodnie z faktycznymi potrzebami. Wysokość grantu będzie uzależniona od deklarowanego okresu wsparcia oraz liczby pracowników, przy stawce dziennej w wysokości 12 zł na pracownika.
Kto może złożyć wniosek?
Podmiotami uprawnionymi do złożenia wniosku są:
- podmioty prowadzące warsztaty terapii zajęciowej;
- organizacje pozarządowe mające podpisane z PFRON umowy na realizację w 2020 roku zadań zlecanych na podstawie art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych - kierunek pomocy 1 i 2.
UWAGA! Dla każdej umowy dotyczącej prowadzenia warsztatu terapii zajęciowej oraz każdej umowy na realizację w roku 2020 zadań zlecanych należy złożyć ODDZIELNY wniosek.
Jak to zrobić?
To bardzo proste. Należy pobrać oraz wypełnić komputerowo wniosek i w wersji edytowalnej przesłać na adres: bezpieczne@pfron.org.pl pisząc w tytule wiadomości: WNIOSEK. Szczegółowe informacje dotyczące naboru i uczestnictwa w projekcie zostały określone w procedurze dotyczącej realizacji projektu grantowego załączonej poniżej.
Pytania
Pytania można kierować na adres: bezpieczne@pfron.org.pl, pisząc w tytule wiadomości: PYTANIE. Szczegółowe informacje nt. naboru można uzyskać bezpośrednio w oddziałach PFRON właściwych dla siedziby odbiorcy wsparcia. Dla województwa Małopolskiego:
Oddział Małopolski PFRON,
30-527 Kraków, ul. Na Zjeździe 11
tel. (12) 31 21 400
e-mail: krakow@pfron.org.pl