źródło: www.malopolska.pl
To już dziewiąta edycja programu „Małopolska – tu technologia staje się biznesem”. Jego głównym celem jest wsparcie małopolskiego środowiska start-upowego oraz środowiska kreatywnego. Zadania składane do konkursu obejmować będą organizację wydarzeń i przedsięwzięć służących m.in. pozyskiwaniu wiedzy, podnoszeniu kompetencji biznesowych Małopolan i przedsiębiorców z regionu w obszarach kluczowych dla rozwoju firmy.
W obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa przedsięwzięcia te dotyczyć mogą zmiany modeli biznesowych, zarządzania kryzysowego, wykorzystania nowoczesnych technologii w działalności. Poprzez te działania chcemy wspierać i stymulować rozwój przedsiębiorczości w całej Małopolsce – podkreśla wicemarszałek Tomasz Urynowicz.
W ramach konkursu wsparcie w formie dotacji można uzyskać na organizację:
• wydarzeń i przedsięwzięć technologicznych, takich jak np. konferencje, seminaria, warsztaty, spotkania networkingowe itp.,
• wydarzeń i aktywności służących rozwojowi sektora kreatywnego w regionie, które mają charakter m.in. warsztatów tematycznych i spotkań dotyczących branż kreatywnych i designu.
Szczególny nacisk zostanie położony na przedsięwzięcia umożliwiające rozwój kompetencji, które w przyszłości mogą przełożyć się na wdrożenie nowych projektów biznesowych lub dywersyfikację już prowadzonej działalności, konieczną np. w związku z trwającą epidemią koronawirusa.
Formuła realizowanych przedsięwzięć musi uwzględniać aktualną sytuację epidemiczną.
W konkursie oferty mogą składać NGO-sy będące organizatorami wyżej wymienionych wydarzeń oraz spotkań, w tym:
• podmioty aktywnie działające w społeczności start-upowej, których celem jest rozwój środowiska start-upowego, promowanie postaw przedsiębiorczych i nowoczesnych technologii,
• podmioty działające w sektorze kreatywnym i prowadzące działalność w tym zakresie, których celem jest przede wszystkim rozwój przedsiębiorczości w branżach kreatywnych.
Wielkość wsparcia finansowego ze strony Województwa Małopolskiego wynosi max 85% wartości zadania. Oferenci wykazać się muszą wkładem własnym na poziomie co najmniej 15%.
Szczegółowe informacje o konkursie, w tym niezbędne dokumenty aplikacyjne, są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej.
www.malopolska.pl