Bike Atelier MTB Maraton 2022 debiutuje w Trzebini

Jedna z największych imprez MTB w Polsce ciągle odkrywa nowe tereny. Tym razem będzie okazja do rywalizacji w Trzebini, gdzie kolarstwo górskie z roku na rok zdobywa nowych fanów.

plakat informujacy o bike atelier maraton na szarym tle rowerzysta na rowerze w kasku niebieski napis z nazwą imprezy na fole na białym tle loga parterów

Przygotowano cztery dystanse o różnych stopniach trudności. Najdłuższy z nich - PRO, przeznaczony jest dla regularnie trenujących, nieco łatwiej będzie na dystansie HOBBY, który wybiera zwykle najwięcej uczestników wydarzenia.  Specjalnie dla debiutantów i tych, którzy nie czują się na siłach aby pojechać nieco dłuższe trasy przygotowaliśmy dystans MINI – 20 kilometrowa trasa o raczej łagodnym profilu. Na tej samej ścieżce rywalizować będą również najmłodsi w ramach dystansu FAMILY – dodają organizatorzy.

Bazą imprezy będzie stadion Ośrodek Rekreacyjny „Chechło”, gdzie znajdą się start i meta wyścigu oraz miasteczko maratonu.

Postaw na dobrą zabawę
Idea maratonów jest prosta – chodzi o to, by na starcie mogli pojawić się zarówno mocni zawodnicy, dla których ściganie to sposób na życie, jak i amatorzy. Ci pierwsi mogą się wykazać na najbardziej wymagających dystansach, a z kolei amatorzy mogą rywalizować w tym samym wydarzeniu, co kolarze z licencjami.
- Co roku przybywa nowych zawodników, którzy chcą spróbować tej formy rywalizacji. Nie ukrywajmy, zawsze wyścig mobilizuje nas do większego wysiłku, więc z jednej strony pozwala zmotywować się do treningów, a z drugiej strony to dobra zabawa i możliwość sprawdzenia się w nieco szerszym gronie – dodaje Roman Matysik z Bike Atelier MTB Maratonu. – Na pewno wyróżnia nas doskonała atmosfera zarówno na starcie, jak i na mecie. Mamy stałych uczestników, którzy są z nami od wielu lat. Nie brakuje też rodzin przyjeżdżających kibicować, także jest to też pewnego rodzaju sposób na spędzenie weekendu.

Wyścigi KIDO dla najmłodszych
W Trzebini nie zabraknie również osobnych wyścigów dla dzieci. Strefę KIDO i przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych propozycje do rywalizacji znajdziemy w miasteczku wyścigu.

Dołącz do rywalizacji.
Zapisy uczestników odbywają się internetowo, szczegóły można znaleźć na stronie https://bikeateliermaraton.pl/sezon-2022/trzebinia/. Dodatkowo w trakcie maratonowego weekendu będzie można zgłosić swój udział w biurze zawodów.

Wydarzenie w Trzebini odbywa się przy szerokim wsparciu lokalnych partnerów w tym Gminy Trzebinia, Hydro Extrusion Poland, Trzebińskiego Centrum Kultury, Gminy Chrzanów, Powiatu Chrzanowskiego, Gminy Babice oraz Stowarzyszenia Cyklistów Chrzanowskich.