Poprawa efektywności energetycznej chrzanowskiej lecznicy

W ramach poprawy efektywności energetycznej trwa modernizacja naszej lecznicy. W ubiegłym tygodniu zakończono prace na siódmym piętrze, gdzie znajdują się dwa Oddziały: Chemioterapii i Chorób Płuc. Wymieniono m.in. okna, grzejniki, oświetlenie, panele nadłóżkowe. Wszystko dla komfortu pacjentów i personelu medycznego.

Mężczyzna stoi przy bronchoskopie

Fot. Ordynator Oddziału Chorób Płuc dr n. med. Rafał Harat w pracowni bronchoskopii Szpitala Powiatowego w Chrzanowie

Na tym oddziale hospitalizowanych jest 1600 chorych rocznie.
- Oddział spełnia najwyższe normy pod kątem ilości wykonywanych zabiegów, liczbie personelu specjalistycznego, liczbie diagnozowanych pacjentów i czasu oczekiwania na zabiegi – podkreśla ordynator chrzanowskiej pulmonologii dr n. med. Rafał Harat.
- Szpital zmienia się na lepsze. Na przestrzeni ostatnich pięciu lat zrealizowano dużo inwestycji na blisko 70 milionów złotych, w tym głównie ze środków zewnętrznych, ale także ze środków własnych szpitala, co należy podkreślić – mówi Starosta Bartomiej Gębala.
Wykonawcą prac modernizacyjnych w ramach zadania mającego na celu „Poprawę efektywności energetycznej w budynkach Szpitala Powiatowego w Chrzanowie” jest Spółdzielnia Rzemieślnicza BUDMET z Krakowa, która zrealizuje zadanie za 7 084 800 zł.
Modernizacja obejmuje:
- docieplenie stropodachów w budynkach A,D i H,
- wymianę okien w budynkach A i D,
- modernizację oświetlenia na lampy LED w budynkach A i D,
- modernizację centralnego ogrzewania poprzez wymianę grzejników, montaż zaworów i głowic termostatycznych oraz przygrzejnikowych zaworów odcinających w dwóch budynkach A i D,
- wymianę instalacji wewnętrznej wody ciepłej użytkowej w części piwnicznej szpitala.
Wykonano już docieplenie stropodachów. Rozpoczęto dalsze prace na poszczególnych piętrach. Potrwają one do listopada.