Informacja Powiatowego Urzędu Pracy - zakończenie pierwszej edycji projektu EFS+

Powiatowy Urząd pracy w Chrzanowie zakończył realizację projektu: „Aktywizacja zawodowa osób pozostających bez pracy w powiecie chrzanowskim (I)” finansowanego z Funduszy Europejskich dla Małopolski 2021-2027 Europejski Fundusz Społeczny Plus. Założenia projektowe zrealizowane zostały w ponad stu procentach.

plakat projektu EFS+ u góry  loga funduszy europejskich , flaga ue, nazwa projektu aktywizacja zawodowa osób pozostajacych bez pracy w powiecie Chrzanowskim I , dofinansowanie z ue 2 838 212,83zł, na dole logo małopolski

Kwota całkowita projektu: 3 339 073,92 zł
w tym finansowanie UE w kwocie: 2 838 212,83 zł
Okres realizacji: 1 czerwca 2023 – 30 czerwca 2024

Program realizowany w ramach: Funduszy Europejskich dla Małopolski 2021-2027 Europejski Fundusz Społeczny Plus
Celem projektu było zwiększenie możliwości zatrudnienia osób pozostających bez pracy w powiecie chrzanowskim i zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Chrzanowie, w szczególności osób młodych (w wieku 18-29 lat)-szczególnie z kategorii NEET, osób w wieku 50 lat i więcej, osób długotrwale bezrobotnych, osób z niepełnosprawnościami oraz kobiet i migrantów, poprzez aktywizację zawodową wynikającą z opracowanego Indywidualnego Planu Działania, na podstawie którego PUP realizować będzie kompleksowo dobrane usługi i instrumenty rynku pracy, o których mowa w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z wyjątkiem robót publicznych. Głównym rezultatem projektu miało być podjęcie zatrudnienia przez uczestników projektu na poziomie co najmniej 60% i zdobycie kwalifikacji przez 20% uczestników.

Uczestnikami projektu były osoby bezrobotne, zarejestrowane w PUP Chrzanów w rozumieniu ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, w tym w szczególności:

• osoby młode (w wieku 18-29 lat), szczególnie należące do grupy NEET,
  • osoby długotrwale bezrobotne,
  • osoby z niepełnosprawnościami,
  • osoby w wieku 50 lat i więcej
  • kobiety,
  • migranci (w tym z Ukrainy).

Przewidziane formy wsparcia były uzależnione od predyspozycji kandydata i wytycznych jego Indywidualnego Planu Działania, opracowanego przy współudziale doradcy Klienta.
Z projektu skorzystało 217 osób, które wzięły udział z takich form wsparcia jak:

• staż – 76 osób
  •  szkolenie – 27 osób
  • prace interwencyjne – 23 osoby
  • zatrudnienie na wyposażonym lub doposażonym stanowisku pracy – 29 osób
  • dotacji na założenie działalności gospodarczej – 53 osoby
  •  bony na zasiedlenie – 9 osób.

Główne rezultaty projektu, czyli podjęcie zatrudnienia przez uczestników projektu uzyskano na poziomie 65,4%, natomiast kwalifikacje uzyskało 25,8% uczestników.
Osoby bezrobotne zainteresowane udziałem w projekcie, PUP zaprasza do uczestnictwa w kolejnych edycjach programu, w tym obecnie realizowanego „Aktywizacja zawodowa osób pozostających bez pracy w powiecie chrzanowskim (II)”. Wszelkie informacje o dostępnych formach wsparcia można uzyskać kontaktując się ze swoim doradcą.