Ślubowanie nauczycieli mianowanych w chrzanowskim starostwie

„Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Tak mi dopomóż Bóg” – to słowa roty nauczycieli mianowanych, którzy otrzymali ten stopień awansu zawodowego i dziś złożyli uroczyste ślubowanie.

Grupa nauczycieli pozuje do zdjęcia ze starostą i dyrektorami szkół
Fot. Spotkanie Starosty z nauczycielami odbyło się 21 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie

Nadany stopień nauczyciela mianowanego jest kolejnym etapem na drodze rozwoju zawodowego nauczycieli.
Mowa o dziesięciu nauczycielach szkół ponadpodstawowych. W chrzanowskim starostwie obecnych było ośmiu, dwóch nauczycieli złoży ślubowanie w innym terminie. Nauczycielom towarzyszyli dyrektorzy szkół. W spotkaniu wzięli udział: Starosta Bartłomiej Gębala i Wicestarosta Ewa Jędrysik.
- Bardzo mi miło, że kolejny raz mogę gościć nauczycieli, którzy wybrali tę drogę zawodową. Drogę niełatwą, wymagającą szczególnego zaangażowania oraz otwartości, serca i umysłu na potrzeby ucznia - powiedział Starosta Bartłomiej Gębala.
Awans zawodowy zdobyli: Katarzyna Szafraniec-Witkowska- Zespół Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini (język hiszpański), Klaudia Nocoń- Zespół Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini (język polski), Agnieszka Klamann- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chrzanowie (język polski),, Mirosława Sojka- II Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Chrzanowie (przedsiębiorczość), Agnieszka Casa- - II Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Chrzanowie (język angielski), Dominika Gregorczyk- - Zespół Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini (chemia, przedmioty zawodowe), Arkadiusz Hejmo- - Zespół Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini (informatyka), Anna Odrzywolska- I Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica w Chrzanowie (wychowanie fizyczne), Katarzyna Urbańczyk- Zespół Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini (rejestracja obrazu) i Marzena Czak- Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego (przedmioty zawodowe medyczne).
- Praca w szkole nie należy do łatwych. Wymaga co prawda dużego zaangażowania, ale sprawia ogromną satysfakcję i radość - przyznała Mirosława Sojka, nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie.