Rowery, telefony i młot udarowy

13 telefonów komórkowych, 7 rowerów, pieniądze, CB radio, młot udarowy, piła spalinowa, torebka, e-papieros, a nawet krople do oczu, plastikowa bransoletka czy kabel – to przedmioty przechowywane w ramach rzeczy znalezionych w powiecie chrzanowskim.

rower
Zdjęcie poglądowe

Po dopełnieniu formalności właściciele tych przedmiotów mogą odebrać własność w Starostwie Powiatowym przy ul. Partyzantów 2 w Chrzanowie. Osoby poszukujące rzeczy zgubionej winny opisać charakterystyczny wygląd lub znaki szczególne przedmiotu, przedstawić dowody zakupu, zdjęcia, numery seryjne, własne oznaczenia czy też opis widocznych śladów zużycia.
Jak trafiają do starostwa rzeczy znalezione? Jeżeli znalazca nie wie, kto jest uprawniony do odbioru przedmiotu, albo nie zna miejsca zamieszkania osoby uprawnionej, zawiadamia o znalezisku Referat Spraw Społecznych i Obywatelskich (pok. 303, III piętro, tel. 32 625 79 31 w poniedziałki w godz. 7-17, we wtorki, środy i czwartki w godz. 7-15 i w piątki w godz. 7-13).