Seniorzy powiatu chrzanowskiego niech żyją nam!

Z okazji Powiatowego Dnia Seniora ponad tysiąc osób w dwóch turach gościliśmy 17 października w sali Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie.

Sala zapełniona przez seniorów
Fot. Każdorazowo sala MOKSiR była wypełniona po brzegi, z balkonem włącznie

Powiat Chrzanowski organizuje tę imprezę corocznie od 2001 roku we współpracy z organizacjami skupiającymi seniorów.

- Uważnie wsłuchujemy się w głosy seniorów, jak ta impreza ma wyglądać. Na przestrzeni lat forma tego święta się zmieniała. Były biesiady, kabarety, a teraz, drugi rok z rzędu, mamy wspaniały blok artystyczny. Po co to robimy? Po to, by wyrazić swoje uznanie, podziękowania za wkład, udział w budowaniu  społeństwa obywatelskiego, za Wasze inicjatywy, działania, które ubogacają życie w powiecie chrzanowskim. Dzięki Waszemu doświadczeniu i Waszej wiedzy możemy czerpać inspiracje i je wdrażać. W tym szczególnym dniu życzę Państwu zdrowia, siły, radości i uśmiechu na każdy dzień. Życzę realizacji swoich ambicji i marzeń - powiedział Starosta Bartłomiej Gębala podczas spotkania z seniorami.

Podczas tegorocznego święta wystąpili z piosenką biesiadną m.in. znani z poprzedniej edycji Powiatowego Dnia Seniora i lubiani Larmodzieje, a także charystmatyczny muzyk, wokalista i restaurator Piotr Herdzina oraz półfinalista piątej edycji programu Mam Talent, stypendysta Ministra Kultury harfista Michał Zator, który także śpiewa. Blok artystyczny prowadził po mistrzowsku piosenkarz, satyryk i kabareciarz Grzegorz Poloczek. Konferansjerem spotkania był animator Piotr Ciuła, założyciel i dyrygent chóru Canticum Canticorum, który w niecodzienny sposób przywitał zgromadzonych gości w... hip-hopowych rytmach.

Seniorzy bawili się z nami pod czujnym okiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrzanowie oraz przy wsparciu uczniów klasy mundurowej II Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie. Seniorzy mogli także skorzystać z porad pracowników Urzędu Statystycznego w Chrzanowie, Sanepidu i chrzanowskiej Policji. Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc.