Konkurs ma na celu wyłonienie ofert w obszarze nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania odpowiadających celom „Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2025”.
Zarząd Województwa Małopolskiego przeznacza na realizację zadań kwotę 1 500 000 zł.
Maksymalna kwota oczekiwanej przez Oferenta dotacji z budżetu Województwa Małopolskiego nie może być większa niż 20 000 zł.
Zlecenie ww. zadań odbywać się będzie w formie wsparcia realizacji zadania wraz z udzieleniem dotacji na sfinansowanie ich realizacji.
Do konkursu mogą być składane oferty których realizacja rozpocznie się nie wcześniej niż 1 marca a zakończy nie później niż 19 grudnia 2025 roku.
Szczegóły konkursu Mały ratownik dostępną są tutaj
Składanie ofert odbywa się dwuetapowo:
1) Wersję elektroniczną oferty należy złożyć za pośrednictwem systemu (generatora) dostępnego na stronie internetowej pod adresem www.pozarzadowa.malopolska.pl w terminie do dnia 05.03.2025 roku do godz. 23.55,
2) Oferent zobowiązany jest także w terminie do dnia 06.03.2025 roku do godz. 16.00 dostarczyć wydruk wygenerowanej i podpisanej przez osoby upoważnione wersji oferty (tożsamej z wersją elektroniczną), złożonej wcześniej w generatorze, bezpośrednio do siedziby urzędu lub za pośrednictwem operatora pocztowego na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament EK, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków.
Zadanie publiczne powinno być zaprojektowanie i realizowane przez Oferenta w taki sposób, aby nie wykluczało z uczestnictwa w nich osób ze specjalnymi potrzebami. Zapewnianie dostępności przez Oferenta oznacza obowiązek osiągnięcia stanu faktycznego, w którym osoba ze szczególnymi potrzebami jako odbiorca zadania publicznego, może w nim uczestniczyć na zasadzie równości z innymi osobami.
Zleceniobiorca, zobowiązuje(ją) się do wypełnienia obowiązków, o których mowa w Rozdziale 3 i 4b ustawy z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym (t.j. Dz.U. z 2024 r., poz. 560), w szczególności do:
1) uzyskania - przed nawiązaniem z osobą stosunku pracy lub przed dopuszczeniem osoby do innej działalności związanej z wychowaniem, edukacja, wypoczynkiem, leczeniem, świadczeniem porad psychologicznych, rozwojem duchowym, uprawianiem sportu, lub realizacją innych zainteresowań przez małoletnich lub opieką nad nimi – informacji, czy dane tych osób są zamieszczone w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym oraz do uzyskania od w/w osób informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie przestępstw określonych w rozdziale XIX i XXV Kodeksu karnego, w art. 189a i art. 207 Kodeksu karnego oraz w ustawie z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii lub za odpowiadające tym przestępstwom czyny zabronione w przepisach prawa obcego,
2) wprowadzenia standardów ochrony małoletnich, o których mowa w art. 22c ustawy z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym.