Ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ulic: Słowackiego w Trzebini i Trzebińskiej w Pile Kościeleckiej

Rozpoczęliśmy drugi etap rozbudowy ul. Słowackiego w gminie Trzebinia.

Fot. Starostę Bartłomieja Gębalę oprowadzał po placu budowy Inspektor Nadzoru Robert Żabiński, Wicedyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie.

Powstanie blisko 1,2 km separowany od jezdni ciąg pieszo-rowerowy na dalszym odcinku DP 1029K (ul. Trzebińskiej w Pile Kościeleckiej). Na tę inwestycję pozyskaliśmy 993 373 zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przy całkowitym koszcie zadania wynoszącym 2 067 308 zł.
Wykonawcą inwestycji jest firma Przedsiębiorstwo Usługowo - Handlowo - Transportowe Wikos Fresh Michał Strzelec.
Przepraszamy za utrudnienia. Prosimy kierowców o ostrożną jazdę i stosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu na odcinku prowadzonych robót budowlanych. Przewidywany termin zakończenia rozbudowy to listopad 2024 roku.
Po ukończeniu kolejnego etapu budowy ciągu pieszo-rowerowego na odcinku kilku kilometrów począwszy od Szpitala Powiatowego w Chrzanowie aż do wiaduktu nad torami PKP w ciągu ul. Słowackiego w Trzebini będzie możliwość bezpiecznego dojazdu rowerem zarówno do Ośrodka Rekreacyjnego Chechło, jak i do Puszczy Dulowskiej.
- Ciąg łączy dwie gminy: miasto Chrzanów, sołectwo Piła Kościelecka oraz miasto Trzebinia i jest najdłuższym tego typu ciągiem pieszo-rowerowym o nawierzchni asfaltowej na całym , obszarze powiatu chrzanowskiego, nie licząc Wiślanej Trasy Rowerowej (WTR) - podkreśla Grzegorz Żuradzki, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie.