Ćwiczenia są po to, by wyciągać wnioski

23 wrzesnia zorganizowano ćwiczenia z zakresu postępowania w zdarzeniach z dużą liczbą poszkodowanych MAYDAY 2024. Celem wydarzenia była ocena i doskonalenie współpracy służb, które pojawiają się na miejscu zdarzeń o charakterze masowym.

Ćwiczenia ratownicze na Placu tysiąclecia

Fot. Ćwiczenia na Placu Tysiąclecia w Chrzanowie

- To drugie ćwiczenia o charakterze ponadlokalnym. Gościmy służby i uczestników z województwa małopolskiego i śląskiego. Dzisiejszy świat niesie ze sobą bardzo szerokie spektrum zagrożeń, które dotyczy zdrowia, życia wielu osób często w jednym czasie. Dlatego tak ważne jest to, żeby do takich sytuacji, sytuacji zagrożeń być przygotowanym. Ważna jest koordynacja i kooperacja, bo to olbrzymie wyzwanie przed służbami. W ćwiczeniach bierze udział 600 osób, za co im bardzo dziękuję. Dziękuję również za codzienną pracę służbom, podmiotom ratunkowym, służbom zajmującym się bezpieczeństwem. Na co dzień możemy liczyć na ich wsparcie i pomoc. Ćwiczenia są po to, żeby wyciągać wnioski, poddawać ocenie wszystkie działania. Po to również , by na przyszłość lepiej sobie poradzić. Dziękuję organizatorom, że stworzyli warunki do tych ćwiczeń, po których na pewno będziemy mądrzejsi o to, czego się nauczymy - powiedział Starosta Bartłomiej Gębala.

Głównym organizatorem jest Pogotowie Ratunkowe Szpitala Powiatowego w Chrzanowie.Współorganizatorzy ćwiczeń: Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Rejonowe Pogotowie w Sosnowcu, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie, Miejskie Centrum Sportu w Chrzanowie. Patronat Honorowy: Minister Zdrowia Izabela Leszczyna, Wojewoda Małopolski Krzysztof Jan Klęczar, Marszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka, Starosta Chrzanowski Bartłomiej Gębala i Burmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek.