Zakończyliśmy inwestycję dofinansowaną z PROW

Powiatowy Zarząd Dróg w Chrzanowie zakończył realizację inwestycji pn.: „Przebudowa odcinka DP 1022K w km lokalnym od 0+035,1 do 0,794,4 w Gminie Alwernia w sołectwie Poręba Żegoty – al. Belwender”.

Fot. Ul. Belwender przed i po remoncie

Zadanie to realizowane było od marca 2024 roku w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2014-2020, typ operacji „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych”, poddziałanie „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”, działanie „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”. Projekt miał na celu poprawę infrastruktury drogowej na terenie miejscowości Poręba Żegoty Powiatu Chrzanowskiego poprzez przebudowę części drogi powiatowej 1022K. Na inwestycję Powiatowy Zarząd Dróg w Chrzanowie pozyskał dofinansowanie z PROW w kwocie 1.593.987,00 zł (63,63% kosztów kwalifikowanych operacji) przy całkowitym koszcie 2.565.088,11 zł. Efektem projektu jest przebudowa DP 1022K na odcinku 759,3 mb, w tym:

• przebudowa istniejącej nawierzchni jezdni do szerokości 5,50 – 6,00 m,
  • przebudowa prawostronnego pobocza gruntowego do szerokości 0,75-1,0 m,
  • budowa lewostronnego pobocza utwardzonego o szer. 1,00 m oddzielonego od jezdni separatorami U-25a,
  • przebudowa istniejących zjazdów,
  • przebudowa nawierzchni istniejącego skrzyżowania z drogą gminną 101286K,
  • przebudowa i remont istniejącego odwodnienia drogi,
  • przebudowa i budowa korytek betonowych lewostronnych i prawostronnych,
  • budowa korytek przejazdowych z kostki na zjazdach,
  • budowa odwodnienia liniowego na zjazdach,
  • remont istniejących rowów drogowych i ścian czołowych istniejącego przepustu
  • wprowadzenie elementów oznakowania poziomego i pionowego oraz elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego (bariery i barieroporęcz, bariery U-11).

Materiał opracowany przez Powiatowy Zarząd Dróg w Chrzanowie