Konsultacje społeczne Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Chrzanowa 2021-2027

Stowarzyszenie „Aglomeracja Chrzanowska” wraz z członkami Stowarzyszenia, tj. gminami: Alwernia, Babice, Chrzanów, Libiąż, Trzebinia oraz partnerem opracowania - Powiatem Chrzanowskim zapraszają do udziału w konsultacjach społecznych projektu Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Chrzanowa 2021-2027 z perspektywą do 2030 r.

Określone w strategii ponadlokalnej cele rozwojowe, kierunki działań i propozycje projektów wynikają z diagnozy sytuacji społeczno-gospodarczej Aglomeracji Chrzanowskiej oraz rozpoznania najważniejszych wyzwań, potrzeb i oczekiwań mieszkańców samorządów partnerskich.
Konsultacje społeczne prowadzone zostaną w terminie od 16 października 2024 r. do 21 listopada 2024 r.
Do udziału w procesie konsultacji projektu Strategii zapraszamy w szczególności mieszkańców Aglomeracji Chrzanowskiej (Powiatu chrzanowskiego), samorządy partnerskie i sąsiadujące, partnerów społecznych i gospodarczych oraz inne podmioty, o których mowa w ustawie o zasadach prowadzenia polityki rozwoju bądź istotne dla prawidłowego rozwoju społeczno-gospodarczego i przestrzennego Aglomeracji Chrzanowskiej.
Uwagi i opinie do projektu Strategii można składać do dnia 21.11.2024 r. w następujący sposób:
1) za pomocą środków komunikacji elektronicznej:
a) poprzez wypełnienie i wysłanie elektronicznego formularza konsultacji społecznych dostępnego pod adresem: https://ankieta.deltapartner.org.pl/ponadlokalna_chrzanow_konsultacje_
b) poprzez wypełnienie i wysłanie skanu podpisanego formularza na adres: zit@a-ch.pl
2) w postaci wydruku bądź pisemnie poprzez przesłanie pocztą lub złożenie osobiście w urzędach gmin członkowskich oraz w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie,
3) podczas spotkania z mieszkańcami, które odbędzie się w okresie konsultacji – o którego terminie poinformujemy w odrębnym ogłoszeniu.
Sprawozdanie z przebiegu i wyników konsultacji zawierające w szczególności ustosunkowanie się do zgłoszonych uwag wraz z uzasadnieniem zostanie zamieszczone na stronach internetowych, w Biuletynach Informacji Publicznej oraz na tablicach ogłoszeń w budynkach urzędów samorządów nie później niż do 30 dni po zakończeniu konsultacji.