Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Bezpłatne szczepienie przeciw krztuścowi dla kobiet w ciąży

Wraz z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Chrzanowie zachęcamy zainteresowanych do skorzystania ze szczepień dla kobiet w ciąży przeciw krztuścowi.

Plakat, grafika. Z lewej strony znajdują się informacje dotyczące szczepień dla kobiet w ciąży. Z prawej znajduje się zdjęcie kobiety w ciaży i miężczyzny. W prawym dolnym rogu znajdują się logo Ministerstwa Zdrowia i Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Szczepienie przeciw krztuścowi kobiet w ciąży, chroni kobietę zarówno w ciąży jak i po porodzie oraz noworodka przed zachorowaniem i hospitalizacją w pierwszych miesiącach życia.

Szczepienie zalecane jest wszystkim kobietom między 27. a 36. tygodniem ciąży. Mogą one zaszczepić się w schemacie jednodawkowym – bez dodatkowych skierowań i zaświadczeń.
O kwalifikacji do szczepienia zdecyduje lekarz POZ.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronach: