Certyfikat ISO dla Szpitala Powiatowego w Chrzanowie

W dniu 22 września 2006 r. w chrzanowskim MOKSiRZE podczas Konferencji Podsumowującej I Targi Przedsiębiorczości i Pracy odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatu ISO dla Szpitala w Powiatowego Chrzanowie.

Certyfikat ISO dla Szpitala Powiatowego w Chrzanowie

Certyfikat został wręczony przez Dyrektora Oddziału BSI w Polsce Panią Krystynę Stephens.
Jest to niezwykle ważny dokument dla naszego szpitala, gdyż świadczy o najwyższej jakości usług oferowanych przez tę jednostkę.
Dyrektor Szpitala Pani Ewa Potocka przedstawiła obraz szpitala podczas konferencji, mówiła o świadczonych usługach, personelu, o urządzeniach, jakie posiada szpital, a jakie warto byłoby zakupić. Nasz Szpital jako jeden z czterech w Małopolsce posiada certyfikat akredytacji wydany przez Centrum Monitorowania Jakości, który stanowi o poziomie świadczeń medycznych oraz bezpieczeństwie pacjentów.
Certyfikat ISO jest kolejnym dokumentem potwierdzającym wysoką jakość świadczonych usług. Aby otrzymać taki certyfikat Szpital musiał przejść szereg procedur i audytów certyfikacyjnych.
Korzyści z wdrożenia systemu zarządzania jakością obejmują:

• ustalanie polityki i celów przez kadrę kierowniczą najwyższego szczebla
  • zrozumienie wymagań klienta z punktu widzenia uzyskania jego zadowolenia
  • usprawnienie komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej
  • lepsze zrozumienie procesów zachodzących w organizacji
  • zrozumienie wpływu wymagań ustawowych i regulacyjnych na organizację i jej klientów
  • uzgodnienie wyraźnego zakresu odpowiedzialności i uprawnień dla całego personelu
  • usprawnienie wykorzystania czasu i zasobów
  • zmniejszenie marnotrawstwa
  • zwiększenie spójności i możliwości śledzenia produktów i usług
  • zwiększenie motywacji

Pani Krystyna Stephens bardzo wysoko oceniła poziom usług świadczonych przez Szpital. Dzięki dokumentom potwierdzającym wysoką jakość usług i systemu zarządzania misja szpitala: Skutecznie leczyć, otoczyć opieką, natchnąć nadzieją będzie jeszcze efektywniej spełniana.
Serdecznie gratulujemy zdobytego certyfikatu.