Aktualności - sierpień 2007

Zapraszamy na II Dożynki Powiatowe

Zarząd Powiatu w Chrzanowie, Burmistrz Miasta Trzebini oraz Sołtys Karniowic serdecznie zapraszają do udziału w II Dożynkach Powiatowych, które odbędą się 19 sierpnia 2007 r. w Karniowicach, Gmina Trzebinia.
1 sierpnia 2007
Trwa nabór na studia w Libiążu

Do 10 września 2007 r. można składać dokumenty na pierwszy rok studiów na kierunkach: Górnictwo i Geologia, Inżynieria Środowiska prowadzonych przez AGH w Krakowie w Zespole Szkół w Libiążu.
3 sierpnia 2007
Nasze potrawy najlepsze na III Małopolskim Festiwalu Smaku

Oświęcimski półfinał III Małopolskiego Festiwalu Smaku okazał się bardzo udany dla dań, potraw i wyrobów z Powiatu Chrzanowskiego.
6 sierpnia 2007
Dziedzictwo żydowskie nie idzie w zapomnienie

7 sierpnia Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak wziął udział w uroczystościach otwarcia odnowionego cmentarza żydowskiego w Chrzanowie.
8 sierpnia 2007
Bezpłatne szkolenia, staże, dotacje

Kolejne bezpłatne szkolenia dla bezrobotnych, nowa oferta stażowa, przygotowania zawodowego oraz możliwość otrzymania dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej to propozycje Powiatowego Urzędu Pracy w Chrzanowie.
9 sierpnia 2007
Darowizna Powiatu Chrzanowskiego na rzecz Gminy Libiąż

Popularny „Skwer Skarbnika” stał się własnością Gminy Libiąż.
9 sierpnia 2007
Trwają prace wykończeniowe w nowo wybudowanej hali sportowej

Pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę ręczną. Możliwość uprawiania m.in. siatkówki, koszykówki, tenisa, zapasów, gimnastyki sportowej, badmintona czy judo. Wszystko to  znajdzie się w hali widowiskowo – sportowej przy Zespole Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Trzebini.
10 sierpnia 2007
Potrzeba informacji

Przedsiębiorcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych z Powiatu Chrzanowskiego potrzebują konkretnych informacji o możliwościach dofinansowania.
10 sierpnia 2007
Rusza Uniwersytet III Wieku w Chrzanowie

Trwają zapisy na I semestr roku akademickiego 2007/2008 na Uniwersytecie III Wieku w Chrzanowie.
13 sierpnia 2007
Spotkanie z gośćmi z Kanady

Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak spotkał się we wtorek z grupą polskiej młodzieży z Toronto.
16 sierpnia 2007
II Dożynki Powiatowe - sukces frekwencyjny i kulturalny

II Dożynki Powiatowe, zorganizowane ponownie na Błoniach Karniowickich w Gminie Trzebinia okazały się sukcesem pod każdym względem. Dopisała pogoda, wystawcy, artyści, zaproszeni goście i co najważniejsze liczna publiczność.
20 sierpnia 2007
Powiat Chrzanowski dziękuje

Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak wraz z Zarządem Powiatu pragnie gorąco i serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację II Dożynek Powiatowych
22 sierpnia 2007
Możliwość zakupu samochodu i uzyskania prawa jazdy dla osób niepełnosprawnych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chrzanowie informuje, że Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchomił program „SPRAWNY DOJAZD – pomoc w nabyciu przez osoby niepełnosprawne samochodu osobowego oraz w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B”
22 sierpnia 2007
Dyrektorska zmiana warty

23 sierpnia Wicestarosta Adam Potocki wręczył listy gratulacyjne nauczycielom obejmującym funkcje dyrektorskie i odchodzącym dyrektorom placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Chrzanowski.
23 sierpnia 2007
TOZCh w Chrzanowie realizuje nowy projekt dla młodzieży

Z dniem 1 sierpnia 2007 roku Towarzystwo Oświatowe Ziemi Chrzanowskiej rozpoczęło realizację projektu „Inwestujmy w młodzież – to się opłaca”.
24 sierpnia 2007
Możliwość międzynarodowej wymiany doświadczeń dla NGO z Powiatu Chrzanowskiego

Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energii Polskiej Akademii Nauk, Hope in the Community i Valdocco Fundation zapraszają organizacje pozarządowe na międzynarodową konferencję „Championing neighbourhoods - ZWYCIĘSKIE SĄSIEDZTWO” - 8-9 października 2007 Wawel, Centrum Wystawowo-Konferencyjne, Kraków.
27 sierpnia 2007
Podziękowania za społeczny trud i pracę

Podczas X sesji Rady Powiatu Chrzanowskiego Wicestarosta Adam Potocki wręczył podziękowania członkom Rady Społecznej Szpitala Powiatowego w Chrzanowie w kadencji 2003-2007.
30 sierpnia 2007
Najlepsze w Polsce

Siatkówka plażowa to dyscyplina, która cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Tym bardziej cieszy fakt, że to właśnie zawodniczki Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Chrzanowie okazały się najlepsze w Polsce.
31 sierpnia 2007