Obchody III rocznicy śmierci Jana Pawła II

Zapraszamy do udziału w obchodach III rocznicy śmierci Papieża Polaka na terenie powiatu chrzanowskiego.

Obchody III rocznicy śmierci Jana Pawła II

W tegorocznym  programie znajdzie się min.:

1. Koncert „W hołdzie Janowi Pawłowi II” w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Chrzanowie i Szkoły Podstawowej nr 8 w Trzebini, który odbędzie się 30.03.2008 r. w Kościele p.w. św. Mikołaja w Chrzanowie o godz. 17.00.
2. Wystawa pn. „Jan Paweł II i dzieci”, która będzie miała miejsce w oddziale Muzeum w Chrzanowie „Dom Urbańczyka” 2.04.2008 r. o godz. 14.00.
3. Koncert „AVE MARIA – SANTO SUBITO” pod patronatem ks. Kardynała St. Dziwisza w wykonaniu solistów Opery Krakowskiej, który odbędzie się w Kościele p.w. M.B. Różańcowej w Chrzanowie 2.04.2008 r. o godzinie 17.00.
4. Uroczyste Msze św. w intencji beatyfikacji Jana Pawła II,  odbędą się  2.04.2008 r.:
- godz. 18.00 w kościele św. Mikołaja w Chrzanowie,
- godz. 18.30 w kościele M.B. Różańcowej w Chrzanowie.

W ramach obchodów zostanie zaprezentowany szereg utworów muzycznych i literackich poświęconych pamięci Jana Pawła II w wykonaniu uczniów w/w szkół z terenu Powiatu Chrzanowskiego oraz Solistów Krakowskiej Opery. Będzie miała miejsce również wystawa papalii Pana Henryka Czarnika zaprezentowana w Piwniczce oddziału Muzeum w Chrzanowie oraz Msze św. w intencji beatyfikacji Jana Pawła II.

Patronem honorowym III obchodów rocznicy śmierci Jana Pawła II jest Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak, Burmistrz Miasta Chrzanowa Ryszard Kosowski oraz Duchowieństwo Dekanatu Chrzanowskiego.

Program koncertu
„W hołdzie Janowi Pawłowi II”:

1. „Łzy Matki” - Wojciech Stańczak, Ireneusz Stańczak
2. „Trio…A' vista” – Olga Smarzyńska,Anna Bogusz - F. Haendel Menuet, Anna Gągolska - J. Garścia – Andante
3. Kamila Strońska – skrzypce - F.Haendel – Sonata F – dur
4. Izabella Daszyk – flet - F. Chopin – Fantazja Impromptu op.66
5. Krzysztof Kapa – akordeon - G. Ketzscher – Preludium C
6. Wojciech Stańczak – trąbka - C. Franck – Panis Angelicus
7. Katarzyna Kucharska – klarnet - C. Bormann – Etiuda nr 3
8. Kinga Słowik – skrzypce - Bach – Gounod – Ave Maria
9. Jacek Czepulonis – organy - J.S.Bach-Preludium i fuga B
10. Greensleeves -  kwartet trąbkowy: -  Wojtek Stańczak, Konrad Buczek, Mariusz Likus
11. Chór szkolny - Barka - Abba Ojcze

Akompaniament: Jacek Czepulonis

Recytatorzy:
1. Ewa Pierzchała
2. Jakub Michniewicz
3. Joanna Siwek
4. Jakub Strózik
5. Jakub Kurdziel
6. Amelia Rejdych
7. Karol Nawrocki
8. Katarzyna Strasz

Recytacja utworów literackich będzie miała miejsce na przemian z utworami muzycznymi.

Program koncertu
„AVE MARIA – SANTO SUBITO”:

1. F. Schubert : Ave Maria
2. Bach – Gounod - Ave Maria
3. G. Caccini - Ave Maria
4. G. Donizetti - Ave Maria
5. C. Franck - Ave Maria
6. C. Franck – Panis angelicus
7. P.Tosti – Modlitwa
8. Abba ojcze – pieśń oazowa
9. F.Lehar – Parafraza arii
10. K. Studziński – Na skrzydłach pieśni