Zapraszamy na promocję przewodnika „ Jestem synem tej ziemi – Jura Krakowsko – Częstochowska”

Starostwo Powiatowe w Chrzanowie, Fundacja Szlaki Papieskie z Krakowa oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela” z siedzibą w Częstochowie zapraszają wszystkich na promocję pierwszej z ośmiu części  przewodnika po Szlakach Papieskich autorstwa Pani Urszuli J. Własiuk pn.„ Jestem synem tej ziemi – Jura Krakowsko – Częstochowska”.

Spotkanie promocyjne odbędzie się 20 maja 2008 roku o godz. 14.00 w budynku Muzeum im. Ireny i Mieczysława Mazarakich w Chrzanowie przy ulicy Mickiewicza 13 (wstęp wolny).

Przewodnik jest podręczną książką o niewielkim formacie, bez trudu zmieści się w plecaku. Całość stanowi 400 stron składających się z tekstu, mapek oraz fotografii. Jest o tyle ciekawy, że zawiera ok. 200 fotografii – kolorowych i czarno białych, w tym archiwalnych i nigdy nie publikowanych.
Książka jest odpowiedzią na prośbę Jana Pawła II zawartą w słowach „Pilnujcie mi tych szlaków …”