13 września - Święto Powiatu

13 września błonia przy Starostwie Powiatowym w Chrzanowie stały się areną imprezy plenerowej pt: „Dzień Powiatu”.

13 września - Święto Powiatu

Było to pierwsze przedsięwzięcie tego typu zorganizowane przez Powiat na tak dużą skalę. Pomysłodawcą był Zarząd Powiatu, który w ten sposób chciał uczcić rocznicę 10 lecia istnienia powiatów. Duża frekwencja oraz zadowolenie przybyłych gości wskazują na to, że prawdopodobnie będzie to impreza cykliczna.
W organizację imprezy zaangażowane były Wydział Promocji i Funduszy Pozabudżetowych Starostwa Powiatowego w Chrzanowie, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury oraz Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.

Impreza rozpoczęła się turniejem szachowym, zorganizowanym na Dużej Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Chrzanowie, w którym udział wzięło 26 osób, a sędziował Pan Mariusz Byrka.
Zwycięzcy:
1.Krzysztof Kasperek – 8,5 pkt (na 9 możliwych)
2.Karol Perończyk – 8 pkt
3.Bartłomiej Wiejaczka - 7,5 pkt

Przed południem na głównym placu imprezy odbyło się pieczenie Ziemniaków po Cabańsku. Była to kontynuacja przedsięwzięcia znanego nam pod nazwą Festiwal Ziemniaków po Cabańsku.

Do konkursu przystąpili:
- Koło Gospodyń Wiejskich z Karniowic,
- Koło Gospodyń Wiejskich z Regulic
- Restauracja „Kafejka” z Chrzanowa
- Gościniec „Na Rozdrożu” z Libiąża
Komisja Konkursowa w składzie:
- Pani Ewa Potocka – Dyrektor Szpitala Powiatowego w Chrzanowie
- Pan Andrzej Jura – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Chrzanowie
- Pan Tadeusz Szybalski - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Chrzanowie
- Pan Marek Jeleń – Członek Zarządu Powiatu
- Pan Marcin Karcz – Radny Rady Powiatu w Chrzanowie
- Pan Henryk Sawka -  Radny Rady Powiatu w Chrzanowie
wyłoniła następujących laureatów:
I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich z Karniowic,
II miejsce- Gościniec „Na Rozdrożu” z Libiąża
III miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich z Regulic

Podobnie jak w ubiegłym roku odbył się Konkurs Latawcowy zorganizowany przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini oraz Wydz. Promocji i Funduszy Pozabudżetowych Starostwa Powiatowego w Chrzanowie.

Wyniki:

Kategoria - szkoły podstawowe, klasy od 1-3 :
1)Daniel Nieduziak, Kamila Wrześniewska
2)Milena Bolek, Jakub Sędzielowski
3)Justyna Lech
Kategoria - szkoły podstawowe, klasy od 4 – 6:

1)Agnieszka Boryczko
2)Jakub Kag
3)Oliwia Zendrowska, Oliwia Cetnarowska

Kategoria: Gimnazjum
1)Mateusz Nieduziak
2)Paulina Batko
3)Gabriela Gaspar

Najmłodszy uczestnik: Kamila Wrześniewska – 7 lat
najładniejszy latawiec: Paulina Batko i Oliwia Zendrowska

W następnej kolejności zorganizowano Turniej Gmin, w którym udział wzięły:
- Gmina Chrzanów,
- Gmina Libiąż
- Gmina Trzebinia
Turniej po zaciętym boju wygrała reprezentacja Gminy Libiąż. Drugi był Chrzanów a trzecia Trzebinia.

Część popołudniową wypełniły koncerty. Około 15 publiczności zaprezentowała się grupa TRAFO, która powstała w 2001r. Sobotni koncert był pierwszym na ziemi chrzanowskiej po dużej przerwie. Po TRAFO na scenę wyszedł Superman, którym okazał się być wokalista formacji Bongo Jersualem. Grupa przez około 30 minut rozgrzewała powoli gromadzącą się publiczność.
Kiedy zaczęło się ściemniać na scenę wyszedł Sztywny Pal Azji, w nowym składzie i z nowym wokalistą Bartkiem Szymoniakiem. Rockowa energia wypełniła przestrzeń pod sceną. Usłyszeliśmy zarówno stare przeboje grupy jak i te nowe z ostatnio wydanej płyty „Miłość jak Dynamit”. Trzeba przyznać, że Sztywny Pal Azji rozgrzał zimną atmosferę wieczoru.
Kiedy zapadła już ciemność, około godziny 21 na rozświetloną światłem scenę wkroczył Artur Gadowski z IRĄ, po raz kolejny udowadniając, że są świetną grupą koncertową i wciąż potrafią „dawać czadu”. Usłyszeliśmy wszystkie największe ich przeboje a publiczność śpiewała nie tylko refreny, ale i całe fragmenty piosenek.

Mamy nadzieję, że z mieszkańcami naszego powiatu zobaczymy się ponownie za rok na ...Drugim Dniu Powiatu.