Winda gotowa do użytku

Budynek przy ul. Focha 3 w Chrzanowie przeżywa swoją drugą młodość. Właśnie zakończono w nim budowę dźwigu osobowego, który będzie dużym udogodnieniem dla osób korzystających z usług instytucji mających tam siedzibę.

Winda gotowa do użytku

Przypominamy, że na Focha 3 mieszczą się: Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, Uniwersytet III Wieku, Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego.
Dzięki montażowi dźwigu osobowego zwiększyła się dostępność budynku dla osób niepełnosprawnych oraz ich bezpieczeństwo, ponieważ umożliwiono im sprawne przemieszczanie się.
Winda pomoże dzieciom i młodzieży, a także ich rodzicom i opiekunom prawnym oraz nauczycielom korzystać ze świadczeń, jakie oferuje Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Chrzanowie.

Inwestycja jest kolejnym przykładem dobrego pozyskiwania funduszy pozabudżetowych przez Starostwo Powiatowe, bowiem na jej realizację otrzymano dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach zadań Samorządu Województwa Małopolskiego w wysokości 124 750,00 zł.

Zakres robót obejmował:
• budowę szybu windowego
• roboty instalacyjne wraz z montażem dźwigu osobowego.

Roboty budowlane wraz montażem wykonało Przedsiębiorstwo Budowlane ,,CHAPEBEX” z Chrzanowa za kwotę 242 170,00 zł brutto.