Nagrody „Kryształy Soli” dla organizacji z terenu powiatu chrzanowskiego

Wśród wyłonionych przez Władze Województwa Małopolskiego jako najlepsze organizacje pozarządowe Małopolski znalazło się Towarzystwo Oświatowe Ziemi Chrzanowskiej, które zostało Laureatem Nagrody „Kryształy Soli” w Kategorii „Edukacja i nauka”

Nagrody „Kryształy Soli” dla organizacji z terenu powiatu chrzanowskiego

Nagrody w postaci symbolicznego kryształu soli wręczyli Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara wraz z Wicemarszałkiem Leszkiem Zegzdą. Statuetki są wyrazem  uznania dla  działalności na rzecz wspólnego dobra. W tegorocznej IV  już edycji konkursu Kapituła Nagrody wyłoniła 5 Laureatów  i 8 Wyróżnionych. Tytuł Laureata Grand Prix powędrował w tym roku do Fundacji Urszuli Smok "Podaruj Życie" Rejestr Dawców Szpiku Kostnego.

Nagroda „Kryształy Soli” została ustanowiona w 2005 roku dla najlepszych organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego Jej głównym celem jest wzmacnianie wizerunku organizacji pozarządowych, promowanie działań najlepszych organizacji, popularyzowanie „dobrych praktyk”, jak również upowszechnianie najlepszych pomysłów.

Nazwa Nagrody „Kryształy Soli” nawiązuje do wyrażenia "sól ziemi" oznaczającego ludzi cennych, wyjątkowych, godnych naśladowania, najbardziej wartościowe jednostki lub grupy ludzi w jakiejś społeczności.

Tegoroczni laureaci i wyróżnieni. Kryształy Soli 2008

KATEGORIA: POLITYKA SPOŁECZNA
1. "ARKA" Poradnia Specjalistyczna i Telefon Zaufania; Tarnów - LAUREAT
2. Stowarzyszenie na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Inicjatyw Lokalnych "STOPIL"; Nowy Sącz - WYRÓZNIENIE
3. Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych "DAĆ SZANSĘ"; Wadowice - WYRÓZNIENIE

KATEGORIA: OCHRONA DZIEDZICTWA KULTUROWEGO I PRZYRODNICZEGO
1. Towarzystwo Przyjaciół Sztuki w Miechowie - LAUREAT
2. Klub Inteligencji Katolickiej im. Arcybiskupa Jerzego Ablewicza w Tarnowie - WYRÓŻNIENIE
3. Tarnowska Orkiestra Kameralna; Tarnów - WYRÓŻNIENIE

KATEGORIA: EDUKACJA I NAUKA
1. Towarzystwo Oświatowe Ziemi Chrzanowskiej w Chrzanowie - LAUREAT
2. Fundacja na rzecz Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu - WYRÓŻNIENIE

KATEGORIA: SPORT, ZDROWIE, TURYSTYKA
1. Fundacja Urszuli Smok "Podaruj Życie" Rejestr Dawców Szpiku Kostnego - LAUREAT
2. Sądecka Organizacja Turystyczna; Nowy Sącz - WYRÓŻNIENIE
3. Zespół Placówek Opiekuńczo-Leczniczych, Caritas Diecezji Kieleckiej „Hospicjum im. Bł. S. Bernardyny Jabłońskiej"; Miechów - WYRÓŻNIENIE

KATEGORIA: AKTYWIZACJA GOSPODARCZA I OBYWATELSKA
1. Stowarzyszenie "GOŚCINIEC"; Lanckorona - LAUREAT
2. Olkuskie Stowarzyszenie "Miasta Partnerskie"; Olkusz - WYRÓŻNIENIE

Grand Prix:
Fundacja Urszuli Smok "Podaruj Życie" Rejestr Dawców Szpiku Kostnego

Podczas uroczystości dyplom uznania otrzymało również Regionalne Stowarzyszenie Diabetyków w Chrzanowie, jako jeden z półfinalistów Konkursu.