Zasady i sposób dokonania odpisu 1% wraz z wykazem małopolskich organizacji pożytku publicznego

Szanowni Państwo,

Nadszedł czas wypełniania PIT-ów. Tak jak w ubiegłym roku mają Państwo możliwość zdecydowania o przeznaczeniu 1% podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Bardzo do tego zachęcam i aby pomóc Państwu w wyborze celu pomocy, oddaję do rąk broszurę, w której znajdą Państwo informacje na temat zasad i sposobu dokonania odpisu wraz z wykazem małopolskich organizacji pożytku publicznego, którym mogą Państwo przekazać środki w ramach mechanizmu 1%.

Szczególnie zachęcam do wyboru organizacji z Małopolski. Przekazując 1% podatku świadomie decydujemy, na jakie zadania czy też działania zostaną przeznaczone wypracowane przez nas środki. Przekazując 1% podatku małopolskim organizacjom powodujemy, że nasze pieniądze w dużej części będą wspierać nasze małopolskie inicjatywy, pomagać w rozwiązywaniu naszych małopolskich problemów, wspomagać aktywność społeczną Małopolan, przyczyniać się do rozwoju Regionu. 1% podatku to dla organizacji pożytku publicznego znaczące kwoty. 47 mln zł odpisu 1% podatku dochodowego za 2008 r. od wszystkich małopolskich podatników to średnio 92 tys. zł. dla każdej małopolskiej organizacji pożytku publicznego.

Przeznaczając te środki dla organizacji pożytku publicznego pomagamy innym, ale pamiętajmy, że także sobie. Jeszcze raz gorąco Państwa zachęcam do przeznaczenia 1% podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego w Małopolsce.

Marek Nawara
Marszałek Województwa Małopolskiego