Lokalne zespoły pokażą się na V Powiatowym Przeglądzie i Konkursie Kapel

30 kwietnia w sali koncertowej Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie odbędzie się V Powiatowy Przegląd i Konkurs Kapel.

Lokalne zespoły pokażą się na V Powiatowym Przeglądzie i Konkursie Kapel

Piotr Kolasa i Agnieszka Rybińska-Dusza - nauczyciele I LO, organizatorzy przeglądu kapel

- Przedstawiciele wszystkich zespołów proszeni są o przybycie na spotkanie organizacyjne tydzień przez imprezą, 24 kwietnia na godzinę szesnastą do MOKSiR-u w celu uzgodnienia szczegółów technicznych - zaznacza Piotr Kolasa, wuefista z I LO, jeden z organizatorów.

W V Powiatowym Przeglądzie i Konkursie Kapel uczestniczyć mogą zespoły instrumentalne i instrumentalno-wokalne. Przynajmniej jeden z członków zespołu musi być mieszkańcem Powiatu Chrzanowskiego. Najstarszy członek grupy może liczyć maksymalnie 26 lat. Zespoły zabezpieczają sprzęt muzyczny we własnym zakresie. Organizator gwarantuje podstawowe nagłośnienie z oprzyrządowaniem. W trakcie prezentacji artystycznej grupy powinny wykonać dwa dowolne kawałki. Utwory autorskie będą wyżej oceniane. Umiejętności młodych muzyków oceni profesjonalne jury biorące pod uwagę czystość intonacji, brzmienie, dobór i zróżnicowanie repertuaru oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Zespoły, które osiągną największą ilość punktów, otrzymają nagrody rzeczowe fundowane przez sponsorów: Starostwo Powiatowe w Chrzanowie i chrzanowski magistrat.

- Powiatowy Przegląd Kapel jest kontynuacją organizowanych od czterech lat występów młodzieżowych amatorskich zespołów muzycznych. Ma szczególne znaczenie dla jedności ruchu muzycznego ze względu na konfrontację poziomu artystycznego zespołów oraz popularyzację i upowszechnianie szeroko pojętej muzyki rockowej w Powiecie Chrzanowskim - wyjaśniają Piotr Kolasa i Agnieszka Rybińska - Dusza, organizatorzy.

(KR

Zgłoszenia uczestnictwa wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia (dostępna na www.1lo.pl) należy nadesłać do 20 kwietnia na adres:
I LO im. Stanisława Staszica
Ul. Piłsudskiego 14
32-500 Chrzanów
Tel. 032-6232748
www.1lo.pl
e-mail: szkola@1lo.pl

Uwaga! Zespoły wraz z kartą zgłoszenia zobowiązane są do przesłania tekstów wykonywanych utworów.

Organizatorzy przeglądu:
I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Chrzanowie (z ramienia placówki Agnieszka Rybińska-Dusza, Olga Piotrowska, Piotr Kolasa, Samorząd Szkolnej Rady Uczniowskiej), Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie.

Sponsorzy imprezy:
Starostwo Powiatowe w Chrzanowie i Urząd Miejski w Chrzanowie.