Jesteśmy wzorcowym urzędem Małopolski

Starostwo Powiatowe w Chrzanowie zdobylo I nagrodę główną za uruchomienie i sprawne zarządzanie Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w konkursie wojewódzkim "Wzorcowy Urząd Małopolski".

Jesteśmy wzorcowym urzędem Małopolski

Werdykt ogłoszono 10 czerwca w Teatrze im.Juliusza Slowackiego w Krakowie podczas obchodów pierwszego Świeta Małopolski.
- Kapituła konkursu nie miała łatwego zadania, bo wnioski złożyło blisko 100 samorządów. Do finału zakwalifikowały się cztery najlepsze, w tym jeden powiatowy - mówił prof. dr hab. Miroslaw Stec, przewodniczący kapituły konkursowej.
Starostwo Powiatowe w Chrzanowie odznaczono tytułem Wzorcowy Urząd Małopolski za nowatorskie rozwiązanie i sprawne zarządzanie PCZK.
Zgodnie ze zwyczajem Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak jako reprezentant zwycięskiego samorządu będzie członkiem kapituły przyszłorocznej edycji konkursu.
Podczas wystąpienia 10 czerwca Janusz Szczęśniak dziękował za utworzenie PCZK wszystkim, ktorzy zaangażowali się w jego powstanie, zarówno urzędnikom powiatowym jak i samorządowcom gmin powiatu chrzanowskiego.
Bardzo się cieszę, że Starostwo Powiatowe w Chrzanowie zostało laureatem V edycji konkursu „Wzorcowy Urząd w Małopolsce” za wniosek „Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego dla Powiatu Chrzanowskiego. Wspólne działanie, dobre zarządzanie”.

To dla nas ogromne wyróżnienie. Biorąc udział w konkursie chcieliśmy przedstawić nowatorskie rozwiązania zarządzania bezpieczeństwem na terenie całego naszego powiatu.

Powstanie Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego – to efekt dobrej współpracy samorządu powiatowego z Komendą Państwowej Straży Pożarnej i  poszczególnymi gminami Powiatu Chrzanowskiego, które partycypowały w budowie i partycypują w utrzymaniu tego Centrum. Jest to więc nasz wspólny sukces.

Ale najważniejszą sprawą jest fakt, że Centrum funkcjonuje już w świadomości mieszkańców, którzy wiedzą pod jaki numer telefonu mają dzwonić w nagłych sytuacjach kryzysowych.

Nasze Centrum przeszło prawdziwy chrzest bojowy w pamiętny weekend września ubiegłego roku, kiedy to paląca się cysterna z propanem butanem stworzyła ogromne zagrożenie dla mieszkańców Chrzanowa. Centrum zdało wtedy egzamin na przysłowiową piątkę z plusem.

Dziękuję serdecznie Kapitule konkursu „Wzorcowy Urząd w Małopolsce” za tak wysoką ocenę naszego wniosku. To znaczące wyróżnienie z pewnością będzie dla nas impulsem do dalszej pracy nad podnoszeniem stanu bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. A oto przecież głównie chodzi. - przyznaje Starosta.

Laureaci  konkursu "Wzorcowy Urząd Małopolski":

NAGRODA GŁÓWNA STAROSTWO POWIATOWE W CHRZANOWIE

I Miejsce - NOWY TARG