Kolejna emisja Talarów Chrzanowskich

Starostwo Powiatowe we współpracy z firmą MKM HOBBY s.c. , 12 września 2009 roku w ramach Dnia Powiatu wprowadzi do obiegu kolejną monetę z serii „8 Talarów Chrzanowskich" prezentującej gminy powiatu chrzanowskiego. Najnowsza moneta prezentować będzie Gminę Libiąż, na której znajdą się stary i nowy szyb KWK „Janina" .

Kolejna emisja Talarów Chrzanowskich

Przedstawieciele firmy  MKM HOBBY s.c. z Talarami

W dniu 12 września przewidziana jest pierwsza część emisji, obejmująca 500 sztuk posrebrzanego żetonu w wydaniu kolekcjonerskim, w kapslu, w cenie 44 zł. Talary zostaną, podobnie jak poprzednio, wydane w dwóch wersjach: z rantem ząbkowanym i gładkim.

Dodatkowo podczas obchodów Dnia Powiatu będzie można nabyć także pierwszą monetę z serii Zagrożonych Gatunków Zwierząt w Polsce. Jest to żeton mosiężny posrebrzany oksydowany wydany w w nakładzie 1000 sztuk (38,6 mm średnicy) firmowany przez MKM HOBBY s.c. Przedstawia on Orła Przedniego i jest dostępny w wersji z rantem ząbkowanym i gładkim.

Z okazji Dnia Powiatu obie monety będzie można nabyć z 10% upustem.

W kolejnych dniach sprzedaż monet będzie prowadzona w budynku Starostwa Powiatowego wChrzanowie oraz w placówkach Banku Spółdzielczego.

Jednocześnie informujemy, iż podczas IV Dożynek Powiatowych , które odbędą się 30 sierpnia w Gromcu, na stanowisku MKM HOBBY s.c będzie można nabyć wspomnianą monetę „Orła Przedniego" oraz w ograniczonych ilościach Talary Chrzanowskie poprzednich emisji.

Druga część emisji, obejmującą talary mosiężne w cenie 8zł oraz kolekcjonerskie żetony pozłacane planowana jest na listopad 2009.