Sześć tysięcy euro na Młodzieżową Akademię Hip-Hopu

Nastoletni uczestnicy warsztatów z pomocą pracowników Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini napisali projekt „Młodzieżowa Akademia Hip-Hopu". Pozyskali na niego grant w wysokości 6 tys. euro z Narodowej Agencji Programu Młodzież.

Sześć tysięcy euro na Młodzieżową Akademię Hip-Hopu

Liderzy projektu „Młodzieżowa Akademia Hip-Hopu" zapraszają na pierwsze zajęcia 26 września. Na zdjęciu: Grzegorz Noszczyk z Chrzanowa, Mateusz Mukosiej z Chrzanowa, Mateusz Wiśniewski z Chrzanowa i Adam Matuszek z Libiąża.

Liderami projektu są członkowie Stowarzyszenia Równe Szanse: Grzegorz Noszczyk z Chrzanowa (17 lat), Mateusz Mukosiej z Chrzanowa (19 lat), Mateusz Wiśniewski z Chrzanowa (19 lat) i Adam Matuszek (17 lat) z Libiąża.
Projekt skierowany jest do młodych z powiatu chrzanowskiego, oświęcimskiego i jaworznickiego, szczególnie do mieszkańców małych miejscowości. Ma za zadanie wskazać alternatywne formy spędzania wolnego czasu, odpowiadające zainteresowaniom nastolatków m.in. w zakresie kultury hip-hopu.
Młodzież biorąca udział w projekcie, poprzez udział w profesjonalnych działaniach artystycznych, będzie miała możliwość zdobycia i doskonalenia umiejętności, a także poprzez prezentację

i promocję, szansę na pokazanie pozytywnej sfery swojej działalności w szkole i w miejscu zamieszkania.
- W zimie 2008 roku wpadliśmy na pomysł stworzenia Akademii Hip-Hopu, bo wszyscy żyjemy

w tej subkulturze i uważamy, że jest to fajny sposób na życie. Staramy się pokazać innym, że można robić coś wartościowego. Ten projekt ma za zadanie podkreślić, czym jest prawdziwy hip-hop i wskazać jego walory artystyczne - mówi Grzegorz Noszczyk.
Realizacja projektu potrwa 9 miesięcy i obejmie działania promocyjne (spotkania informacyjne

w szkołach, akcja plakatowo-ulotkowa, audycje w młodzieżowym radio internetowym), warsztaty artystyczne (18 spotkań), zajęcia taneczne breakdance (4 spotkania), muzyczne - wokal, rap, beat box, dj'jing (10 spotkań), zajęcia doskonalące zdobyte podczas warsztatów umiejętności wokalno-muzycznych, tanecznych i plastycznych (54 spotkania), koncert uczestników warsztatów podsumowujący projekt, wystawa prac plastycznych graffiti.

Inauguracyjne warsztaty Młodzieżowej Akademii Hip-Hopu odbędą się w sobotę
26 września o godz. 10.30 w siedzibie Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury
w Trzebini. Zajęcia prowadzić będą: Wankej - technika rymowania , Minix -
technika BeatBoxu.

Realizacja projektu zakończy się w połowie 2010 roku.

(KR)