Otwarto kolejną stację Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej

W dniu 17 września 2009 roku przy Klasztorze OO. Bernardynów w Alwerni odbył się uroczysty odpust związany z tytułem Kościoła p.w. Stygmatów św. Franciszka z Asyżu.W ramach uroczystości oznakowano kolejne miejsce na Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej.

Otwarto kolejną stację Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej

Opat Eugeniusz Augustyn dokonuje uroczystego poświęcenia kamienia.

Na uroczystości licznie przybyli mieszkańcy powiatu chrzanowskiego, samorządowcy, zaproszeni goście, delegacje Komendy Powiatowej Policji, Przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej,

a przede wszystkim parafianie. Uroczystej Koncelebrowanej Mszy Świętej przewodniczył Opat Prastarego Klasztoru Ojców Cystersów w Wąchocku Eugeniusz Augustyn, który wygłosił Słowo Boże, oraz dokonał poświęcenia kolejnego miejsca na Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej.
Symboliczny kamień, krzyż (pastorał papieski) i marmurowa tablica zostały umieszczone

w sąsiedztwie murów klasztornich.

Tym razem pamiątkowa tablica zawiera słowa Jana Pawła II :

„Pragniemy oczyma duszy wpatrywać się w oczy miłosiernego Jezusa, aby w głębi Jego spojrzenia znaleźć odbicie własnego życia..."

Na temat idei oznakowania Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej wypowiedział się Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak, który jednocześnie dokonał uroczystego wręczenia Aktu opieki nad obeliskiem młodzieży działającej przy Parafii p.w. Stygmatów św. Franciszka z Asyżu

w Alwerni.
W ramach uroczystości Opat Eugeniusz Augustyn dokonał również poświęcenia nowego radiowozu policji.
Uroczystość odpustową zakończyła Biesiada Ogrodowa połączona z występami Młodych Talentów oraz Gminnych Laureatów Konkursów instrumentalno - wokalnych.
W niniejszych uroczystościach udział wzięli, m.in.: Pani Poseł na Sejm RP Beata Szydło, Pan Poseł na Sejm RP Tadeusz Arkit, Starosta Chrzanowski Janusz Szcześniak, Burmistrz Gminy Alwernia Jan Rychlik, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Bogusław Mąsior, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Chrzanowskiego Tadeusz Szybalski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Alwerni Henryk Kędziora,  Prezes Zarządu Spółki Naftomontaż z Trzebini Pan Jan Maliniak, Komendant Powiatowy Policji Pan Tomasz Zając, Panowie Andrzej i Mikołaj Grabowscy, a także Radni Powiatu Chrzanowskiego, Gmin oraz mieszkańcy.

Kolejny punkt na Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej

Serdecznie dziękujemy Ojcu Gwardianowi Klasztoru p.w. Stygmatów św. Franciszka z Asyżu

w Alwerni Bartłomiejowi Mazurkiewiczowi oraz wszystkim osobiście zaangażowanym w organizację tego wydarzenia, a także przybyłym na uroczystość gościom.

Galeria zdjęć: