Lgota - kontynuacją Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej

W dniu 27 września 2009 roku przy kaplicy w Lgocie odbyło się otwarcie ósmego z rzędu punktu na Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej. Uroczystego otwarcia oraz poświęcenia kolejnego punktu szlaku dokonał Jego Ekscelencja Biskup Jan Zajac, który tego dnia pełnił wizytację biskupią w Parafii p.w. Chrystusa Króla w Lgocie.

Lgota - kontynuacją Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej

Tradycyjnie na uroczystości licznie przybyli mieszkańcy powiatu chrzanowskiego, samorządowcy, zaproszeni goście, a przede wszystkim parafianie.
Tym razem symboliczny kamień, krzyż (pastorał papieski) i marmurowa tablica zostały umieszczone w sąsiedztwie kaplicy, w której 25 sierpnia 1975 roku Karol Wojtyła jako ówczesny Metropolita Archidiecezji Krakowskiej dokonał poświęcenia tabernakulum.

Pamiątkowa tablica umieszczona na obelisku w Lgocie zawiera następujące słowa Jana Pawła II :

„Nie ma dla człowieka innego źródła nadziei jak miłosierdzie Boga..."

Ideę oznakowania Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej przybliżył zebranym Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak, który jednocześnie dokonał uroczystego wręczenia Aktu opieki nad obeliskiem delegacji mieszkańców Lgoty.
W wydarzeniu udział wzięli, m.in.: Wicestarosta Adam Potocki, Przewodniczący Rady Powiatu Chrzanowskiego Andrzej Uryga, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Chrzanowskiego Tadeusz Szybalski, Wiceburmistrz Trzebini Barbara Siemek, Sołtys Lgoty Zdzisław Ścigaj, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej Kazimiera Żmudzińska, a także Radni Powiatu Chrzanowskiego, Gmin oraz mieszkańcy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobiście zaangażowanym w organizacje niniejszego wydarzenia oraz przybyłym na uroczystość gościom.