Edukacja na rzecz raka piersi

13 października 2009 r. w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie po raz trzeci odbyło się Seminarium Edukacyjne pod nazwą „Nowotwór Piersi, Obrzęk Limfatyczny, Radio - Chemioterapia" zorganizowane przez Stowarzyszenie Amazonek Ziemi Chrzanowskiej.

Edukacja na rzecz raka piersi

Uroczystego otwarcia dokonał Starosta Chrzanowski - Janusz Szczęśniak, który obiął honorowy patronat nad przedsięwzięciem. Następnie gości powitała Pani Ewa Potocka Dyrektor Szpitala Powiatowego w Chrzanowie oraz dr Piotr Rembiecha chirurg onkolog z referatem na temat „Raka piersi". W seminarium uczestniczył również Tadeusz Arkit Poseł na Sejm RP.
Po uroczystym otwarciu spotkania odśpiewano Hymn Amazonek.

Pani Grażyna Korzeniowska prezes Krakowskiego Towarzystwa Amazonek zapraszała wszystkich przybyłych na Marsz Amazonek, który odbędzie się 17 października w Krakowie na Małym Rynku.

Jest to o tyle ciekawe,że podczas wydarzenia prowadzone będą bezpłatne badania w zakresie profilaktyki onkologicznej.

Seminarium uatrakcyjniły swoim występem panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Karniowic.

W części wykładowej seminarium z prezentacjami wystąpili dr Katarzyna Zygmunt „Obrzęk Limfatyczny" oraz dr Piotr Brandys" Chemioterapia-Radioterapia". Pani Dorota Fundament przeprowadziła demonstracyjne badanie piersi zachęcając do stałego kontrolowania i samobadania.
W panelu dyskusyjnym podczas, którego uczestnicy seminarium mogli zadawać pytania czynnie uczestniczyła zaproszona młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu chrzanowskiego.
Swój pokaz już po raz drugi miała firma PARRS z naturalnymi kosmetykami z Nowej Zelandii.

Hymn Amazonek

W sercu was ludzie noszę
W sercu za wami proszę
Z serca piosenki śpiewam