Budynek nowego liceum do remontu

Budynek II Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie przejdzie gruntowną modernizację. Obiekt zostanie także odnowiony z zewnątrz. Koszt remontu szacowany jest na ok. 1,5 mln zł. Sfinansuje go powiat.

Budynek nowego liceum do remontu

Budynek II LO w Chrzanowie po termomodernizacji. Wizualizację wykonała chrzanowska firma Progresbud.

Plany modernizacyjne rozwiewają wątpliwości grona pedagogicznego II LO, które obawiało się przeniesienia placówki z ul. Wyszyńskiego do budynku przy ul. Zielonej w Chrzanowie, co proponował burmistrz Chrzanowa.
- Szkoła jest prężna, odnosi sukcesy i ma dobrą markę. Nie ma sensu przenosić jej w inne miejsce. Należy zatem zainwestować w dotychczasową siedzibę - przekonuje wicestarosta Adam Potocki.
W ramach remontu okna i drzwi będą wymienione, a instalacja centralnego ogrzewania zostanie zmodernizowana.
(KR)