Rusza Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej

W dniu 29 kwietnia 2010r. zostanie otwarte Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej, które mieścić się będzie w Wygiełzowie, przy ul. Lipowieckiej 3.

Rusza Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej

Powstanie PCIT jest wynikiem przyjętej Strategii Rozwoju Powiatu Chrzanowskiego na lata 2006 - 2015, która zakłada między innymi rozwój turystyki weekendowej na terenie powiatu, jak również powstanie Punktu Informacji Turystycznej.

Głównym zadaniem centrum jest gromadzenie, przetwarzanie i przesyłanie informacji na temat walorów turystycznych, oferty turystycznej, wydarzeń, imprez w powiecie oraz oferty kulturalnej. Dzięki temu po raz pierwszy w naszym powiecie powstanie kompleksowa i stale aktualizowana baza turystyczna.

Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie największej atrakcji turystycznej powiatu jaką jest Nadwiślański Park Etnograficzny i Zamek Lipowiec w Wygiełzowie.

Kontakt do PCIT
PL - 32 -551 Wygiełzów, ulica Lipowiecka 3, tel/fax + 48 32 210 93 13,