Jankowiczanie z całej Polski

26 czerwca w Jankowicach w Gminie Babice odbyła się impreza pod nazwą "VI Zjazd Jankowiczan". Gośćmi zjazdu byli mieszkańcy z różnych stron Polski, reprezentujący miejscowości o tej samej nazwie: Jankowice.

Jankowiczanie z całej Polski

W tym roku gospodarze - sołectwo Jankowice -, które było organizatorem zjazdu po raz pierwszy, przygotowało szereg atrakcji. Zjazd rozpoczął się od uroczystej mszy świętej. Następnie uczestnicy uformowali barwny korowód, który przeszedł ulicami wsi na pobliskie boisko sportowe, gdzie miały miejsce kolejne wydarzenia.

Kilka minut przed 14:00 oficjalnie rozpoczęła się prezentacja uczestników Zjazdu. Na scenie pojawili się przedstawiciele wszystkich miejscowości, zespół „Małopolanie" z Babic oraz inne zespoły folklorystyczne reprezentujące zaproszone miejscowości. Imprezie głównej towarzyszyło wiele dodatkowych atrakcji, m.in. turniej piłkarski drużyn 6 osobowych nad którym patronat honorowy objął prezes PZPN, Bieg Jana, stoisko wikliniarskie, pszczelarskie oraz wędkarskie. O godzinie 18:00 rozpoczął festyn, który zakończył całe wydarzenie.

Patronat honorowy nad Zjazdem Jankowiczan sprawował Janusz Szczęśniak Starosta Chrzanowski